Gliwice. Rzucił peta, wywołał pożar! Policja szuka tego mężczyzny [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja Gliwice

Gliwice. Wyrzucił peta, wywołał pożar! Policja szuka tego mężczyzny [ZDJĘCIA]

2020-10-01 11:36

Policjanci z Gliwic szukają mężczyzny, którego wizerunek zarejestrowała kamera. Mundurowi przypuszczają, że może on mieć związek z pożarem, od jakiego doszło 30 maja przy ul. Raciborskiej. Mężczyzna najprawdopodobniej porzucił niedopałek papierosa, co mogło doprowadzić do zaprószenia ognia.

Do zdarzenia doszło 30 maja w Gliwicach przy ul. Raciborskiej 4. W toku śledztwa detektywi ustalili, że pożar był efektem zaprószenia ognia w pomieszczeniu piwnicznym. Przyczyną było umyślne wyrzucenie niedopałka papierosa, który doprowadził do zarzewia pożaru. Policjanci dodają, że doszło do ogromnych szkód w mieniu. -  W toku postępowania ustalono, że podejrzany o opisane przestępstwo został z oddali zarejestrowany przez monitoring. Innym ujęciem jest - bliższe, niestety, z tyłu - informują policjanci i publikują zdjęcia domniemanego sprawcy.

- Rozumiejąc, że wizerunki, które prezentujemy, nie będą użytecznymi do rozpoznania mężczyzny przez osoby trzecie, założono jednak, że być może ktoś przypomni sobie, kim jest ten człowiek. Śledczy apeluje do osób podejrzewających, kogo zarejestrowała kamera, o powiadomienie – choćby anonimowe. Internauci mogą kontaktować się bezpośrednio z referentem sprawy asp. sztab. Dariuszem Molattą, tel. 478590136 , e-mail: dariusz.molatta@gliwice.ka.policja.gov.pl. Można informację przesłać drogą anonimową za pośrednictwem skrzynki – „powiadom nas” lub listownie - informują policjanci w nadziei, że odnajdą sprawcę.

Mundurowi dodają, że wszystkie osoby informujące pozostaną anonimowe i nie będą w żaden sposób niepokojone ani dopytywane. - Jeśli wiemy lub podejrzewamy, kto jest na zdjęciach, nie pozostawiajmy tej wiedzy dla siebie - podsumowują.

Śledztwo w sprawie mężczyzny który wyskoczył z okna hotelowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE