Górnicy dostaną podwyżki! Decyzja zapadła. Kiedy? Ile będą zarabiać? Znamy szczegóły

2021-04-22 13:43 Bartosz Wojsa
Górnicy  dostaną  podwyżki!
Autor: GRAFIKA SE Anna Szamborska Górnicy dostaną podwyżki!

Pracownicy zakładów górniczych dostaną podwyżki. Decyzja zapadła. Kiedy? Ile górnicy będą zarabiać? Szczegóły przedstawiła nowa prezeska Jastrzębskiej Spółki Węglowej - prof. Barbara Piontek. To właśnie osoby pracujące w zakładach należących do tej spółki mogą liczyć na wzrost pensji. Zapewniono także, że ich miejsca pracy - mimo trudnej sytuacji spowodowanej między innymi pandemią koronawirusa - są bezpieczne.

Górnicy dostaną podwyżki! Dobre wieści dla pracowników z branży ogłosiła nowa prezeska Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Barbara Piontek. Kiedy? Ile będą wynosić zarobki? Na nagraniu skierowanym specjalnie do pracowników kopalń i zakładów podległych JSW, prezeska zdradziła szczegóły. "Jesteśmy w przededniu zatwierdzenia planu techniczno-ekonomicznego, planujemy pewną optymalizację kosztową, ale państwa miejsca pracy, wasze płace, są bezpieczne. Zaprogramowaliśmy podwyżki płac od 1 lipca na poziomie 3,4 procenta, to jest poziom inflacji", zwróciła się prof. Piontek do pracowników. Prezes tłumaczyła, że spółka nie może udzielić podwyżek wcześniej z uwagi na podpisane umowy – między innymi z Polskim Funduszem Rozwoju. Związkowcy chcieli jednak większego wzrostu. Szczegóły znajdziecie w poniższej galerii zdjęć!

Górnicy dostaną podwyżki! Decyzja zapadła. Związkowcy chcieli jednak większego wzrostu

Niedawno górniczy związkowcy zwrócili się do zarządu JSW z żądaniem podwyżek, które oparli na porozumieniu zawartym w lutym 2020 roku. Wskazali, że dokument zakładał wzrost stawek płac zasadniczych w JSW o 4 proc. od 1 marca 2020 roku oraz wypłatę jednorazowej nagrody pieniężnej, która miałaby wynieść: 3500 złotych dla pracowników dołowych, 3000 zł dla pracowników przeróbki oraz 2700 zł dla pozostałych pracowników. „Wzywamy zarząd JSW do stosowania przedmiotowego porozumienia, gdyż niepokój społeczny jest coraz większy z uwagi na nieprzestrzeganie dokonanych ustaleń przez pracodawcę. Brak realizacji porozumienia zmusi nas do podjęcia dalszych działań przewidzianych w przepisach prawa”, napisali związkowcy i dali zarządowi JSW siedem dni na odpowiedź. Termin dawno minął. Czy ogłoszenie podwyżek prezes JSW, choć nie spełnia do końca tamtejszych oczekiwań związków zawodowych, uspokoi nastroje? Czas pokaże. 

Szalała na drodze w nowym BMW. Niebezpieczną "zabawę" przerwali policjanci z grupy SPEED
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE