Górnicy zablokują dostawy węgla? Kolejne rozmowy związkowców z zarządem PGG

2022-01-10 10:12
Górnicy na torach. Blokada wysyłki węgla i kiełbasa od Agrounii
Autor: SUPER EXPRESS Górnicy na torach. Blokada wysyłki węgla i kiełbasa od Agrounii

Górnicy zablokują dostawy węgla? W poniedziałek, 10 stycznia, o godzinie 10, ruszają kolejne rozmowy związkowców z zarządem PGG w Katowicach. Do rozmów zostanie także mediator. Brak porozumienia będzie oznaczał całkowitą blokadę wysyłki węgla z kopalń. Wcześniej górnicy przez 48 godzin blokowali tory.

Górnicy zablokują dostawy węgla? Kolejne rozmowy związkowców z zarządem PGG

Górnicy zablokują dostawy węgla? W poniedziałek, 10 stycznia, o godzinie 10 rozpoczną się kolejne rozmowy górników z zarządem PGG. Tym razem do rozmów włączy się mediator, radca prawny Malwina Strecker. Wcześniej, od 4 stycznia, przez 48 godzin górnicy blokowali dostawy węgla do elektrowni. 5 stycznia Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej „Solidarności” i jednocześnie szef „S” w PGG - przedstawił harmonogram działań.

- 11 stycznia przeprowadzimy masówki informacyjne w kopalniach, a przez kolejne dwa dni będziemy prowadzić referendum strajkowe wśród załóg kopalń PGG - przekazał dziennikarzom Hutek. Jednocześnie zaznaczył, że od 17 stycznia nastąpi blokada węgla do elektrowni ze wszystkich kopalń wchodzących w skład spółki PGG.

Przypominamy. Od 21 grudnia 2021 roku w PGG trwa pogotowie strajkowe. Związki zawodowe domagają się wypłaty rekompensat za przepracowane weekendy i podniesienia średniego wynagrodzenia w PGG do 8200 złotych brutto.

Dr Hamankiewicz nie ma złudzeń: Górnicy powinni przestać zjeżdżać pod ziemię
Sonda
Czy popierasz żądania górników?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE