Groza w Cieszynie! Trzy osoby w szpitalu. To kolejne takie zdarzenie!

2021-09-14 8:14
Pożar w Cieszynie
Autor: pixabay.com Cieszyn. Pożar kamienicy przy ul. Zamkowej - zdjęcie poglądowe

Cieszyn. Pożar przy ulicy Zamkowej. Do tego groźnego zdarzenia doszło 13 września późnym wieczorem. W jednym z mieszkań na parterze pojawił się ogień. Dym przedostawał się na wyższe piętra, gdzie w jednym z mieszkań znajdowała się trzyosobowa rodzina z psem. Wszystkich ewakuowano i przekazano służbom medycznym. Okazuje się, że to nie pierwsza podobna interwencja strażaków w tym miejscu.

Pożar mieszkania przy ul. Zamkowej w Cieszynie. Do zdarzenia doszło 13 września wieczorem. Strażacy otrzymali informację około godz. 20.33. Gdy przyjechali na miejsce ustalono, że ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze. Było ono puste, właściciela nie było w środku. - Dym, który wydostawał się z płonącego mieszkania, dostawał się do kolejnych pomieszczeń na wyższej kondygnacji. W jednym z lokum znajdowała się trzyosobowa rodzina z psem. Pomieszczenia były wypełnione dymem. Całą rodzinę razem z czworonogiem ewakuowano. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Potem osoby te z objawami zatrucia tlenkiem węgla przekazano służbom medycznym - informuje mł. bryg. Michał Pokrzywa z KP PSP w Cieszynie. Jak podają służby wojewody cała trójka trafiła do szpitala. Na pierwszym piętrze znajdowały się również dwie starsze osoby, ale nie wymagały one hospitalizacji. Strażacy przeprowadzili konieczne pomiary na miejscu. Spalone mieszkanie przekazano policji, która ustala okoliczności zdarzenia. Warto podkreślić, że to nie pierwsze tego typu zajście w tym budynku. Wcześniej dwukrotnie wzywano tam straż pożarną na podobne interwencje. Podczas jednej z nich doszło do zaprószenia ognia przez osoby postronne.

Tym razem zniszczeniu uległy ściany. Spłonęły również śmieci znajdujące się w środku mieszkania. W działaniach brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

samodezynfekującego się krzesła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE