Wyciągnęli to z kosza, wszystko się nagrało. Teraz szuka ich policja

i

Autor: Materiały prasowe / Policja Śląska Wyciągnęli to z kosza, wszystko się nagrało. Teraz szuka ich policja

Oszustwo i kradzież

Grzebali w koszu, a teraz szuka ich policja. Nie ujdzie im to na sucho. Wszystko się nagrało!

2022-09-08 10:30

Policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy oszukali metodą na "policjanta" starszą panią. Jeden z mężczyzn udawał kuriera, drugi policjanta CBŚ, który rozpracowuje grupę przestępczą. Kobieta straciła ogromną sumę pieniędzy. Śląska policja opublikowała wizerunki obu mężczyzn. Widziałeś ich?

Katowicka policja opublikowała wizerunki dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą na "policjanta", wyłudzając 60 tys. złotych od niczego nieświadomej seniorki. Do zdarzenia doszło na początku czerwca. 

Czytaj również: Katowice: Siedmioletni Bartek pobity przez seniora w tramwaju? "Złapał go z całej siły, zaczął okładać pięścią po głowie"

Do mieszkanki Katowic zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera, który potrzebował adresu do doręczenia przesyłki, po czym rozłączył się mówiąc, że paczkę dostarczy o godz. 14. Po chwili do kobiety zadzwonił inny mężczyzna, który podał za funkcjonariusza CBŚP. Mężczyzna wyjaśnił, że właśnie pracują nad rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej.

Express Biedrzyckiej - Janusz Steinhoff: "Rząd postępuje bez myśli przewodniej. Problem z węglem mamy na własne życzenie"

- Jej członkowie mieli napadać na ludzi w ich mieszkaniach, rozpylając w środku gaz łzawiący, a mężczyzna przedstawiający się za kuriera należy właśnie do tej grupy - informuje katowicka policja.

Oszuści wyłudzili 60 tys. złotych od mieszkanki Katowic

Oszust tak pokierował rozmową, że uzyskał od kobiety informację dotyczącą posiadanych przez nią pieniędzy przekonując, aby przekazała je funkcjonariuszom CBŚP. W trakcie wizyty w banku zadzwonił kolejny mężczyzna, który przedstawił się jako prokurator. Powiedział on, że policjanci z CBŚP wpłacili na jej konto 28300 zł, które musi wypłacić i im przekazać.  Pokrzywdzona i tym razem posłuchała oszusta i w dwóch bankach wypłaciła w sumie 60 tys. zł. Następnie postępując zgodnie z instrukcją, zapakowane pieniądze wyrzuciła do kosza na śmieci na ul. Młyńskiej 9 w Katowicach. Kilka minut później oszuści zabrali pieniądze. 

Wyciągnęli to z kosza, wszystko się nagrało. Teraz szuka ich policja

i

Autor: Materiały prasowe / Policja Śląska Wyciągnęli to z kosza, wszystko się nagrało. Teraz szuka ich policja

Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawców

Teraz katowicka policja prosi o pomoc w znalezieniu oszustów. Jeżeli rozpoznajecie tych mężczyzn, skontaktujcie się z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.policja.gov.pl.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają