Horror w Rybniku. Cudem uszła z życiem. Jej mąż wcisnął gaz i celowo wjechał w ciężarówkę

i

Autor: Shutterstock Horror w Rybniku. Cudem uszła z życiem. Jej mąż wcisnął gaz i celowo wjechał w ciężarówkę

Miała zginąć w tym wypadku

Horror w Rybniku. Cudem uszła z życiem. Jej mąż wcisnął gaz i celowo wjechał w ciężarówkę?!

W trakcie jazdy pokłócił się z żoną. W pewnym momencie zjechał na lewy pas ruchu wyprzedzając inny samochód osobowy, wcisnął gaz do dechy i zderzył się czołowo z ciężarówką. Prokuratura nie ma wątpliwości, mężczyzna próbował zabić żonę. Śledczym w końcu udało się przesłuchać ciężko ranną kobietę.

Do tego makabrycznego zdarzenia doszło 12 września 2022 roku na ulicy Chwałowickiej w Rybniku. Mężczyzna w trakcie drogi pokłócił się z żoną i w pewnym momencie zjechał na lewy pas ruchu wyprzedzając inny samochód osobowy, wcisnął gaz do dechy i celowo wjechał wprost pod jadącą ciężarówkę. Zdaniem śledczych, w tym wypadku miała zginąć jego żona. Ciężko ranną kobietę, udało się w końcu przesłuchać.

- Podczas oględzin miejsca wypadku nie stwierdzono żadnych śladów hamowania ani innych manewrów obronnych, mających na celu unikniecie zderzenia pojazdów. W trakcie oględzin pojazdu ujawniono również, że poduszka powietrzna pasażera została wcześniej wyłączona kluczykiem tego pojazdu- informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Sprawca wypadku doznał lekkich obrażeń ciała i po badaniach został wypisany ze szpitala, natomiast jego żona doznała poważnych obrażeń ciała i przebywa nadal w szpitalu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rybniku, prokurator postawił już mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa żony. Mężczyzna nie przyznał się do stawianego mu zarzutu, złożył wyjaśnienia, jednak śledczy nie zdradzają treści tych wyjaśnień.

Sąd Okręgowy w Rybniku przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Sonda
Czy kara za usiłowanie zabójstwa powinna być wyższa?
Paweł Kowal: "Glapińskiego ludzie sami wyniosą na taczkach" [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają