Pierwsza Komunia Święta 2022

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pierwsza Komunia Święta 2022

Ile kosztuje komunia święta 2022. Sprawdź, ile musisz wydać na przyjęcie komunijne

2022-04-29 18:55

Wielkimi krokami zbliża się okres komunii świętych. Dla dzieci to wielkie przeżycie religijne, ale także okazja do zgarnięcia fajnych prezentów. Prawdziwy ból głowy mają rodzice. Podczas organizacji pierwszej komunii świętej swojego dziecka się oni liczyć ze sporymi wydatkami. Z pewnością w tym roku będą one wyższe niż w poprzednich latach z powodu inflacji, wzrostu cen surowców, a co za tym idzie także żywności i usług. Ile kosztuje komunia święta w 2022 roku? Sprawdźcie na se.pl.

Ile kosztuje komunia w 2022 roku? Pierwsza komunia święta w domu czy w restauracji?

Rodzice przed pierwszą komunią świętą swojego dziecka stają przed dylematem - czy zorganizować ją u siebie w domu, czy wynająć salę w restauracji. Pierwsze opcja zawsze jest tańsza od drugiej. Jest jednak dość pracochłonna. Poza przygotowaniem jedzenia, sprzątaniem, wystrojeniem mieszkania trzeba mieć również możliwości przyjęcia większej ilości gości w swoich czterech kątach. Niektórzy przyjezdni mogą zechcieć u nas nocować. Dlatego pierwsza komunia święta w domu, choć bardziej opłacalna, wiąże się i tak z koniecznością zaangażowania dużej ilości czasu i energii. Same koszty są w dużej mierze zależne od indywidualnego menu i liczby gości.

Ile kosztuje pierwsza komunia święta 2022? Ceny za osobę w restauracjach

Jak wygląda koszt komunii świętej w restauracji? Tutaj oczywiście liczy się przelicznik za osobę. To najczęstszy sposób rozliczania się z lokalem. Sprawdziliśmy ceny w kilku różnych restauracjach na Śląsku. Przyjmijmy na początek, że lista gości obejmuje mniej więcej 15 osób.

Czytaj również: Jaki prezent na komunię 2022? Drony są już dziś za tanie. Teraz w modzie są HORRENDALNIE DROGIE gadżety. 5 tysięcy nie wystarczy!

Jedna z restauracji w Katowicach oferuje organizację pierwszej komunii świętej w cenie 175 złotych za osobę. W cenie jest obiad, deser, kolacja, gorące napoje oraz obsługa i wynajem sali. We własnym zakresie jest z kolei alkohol, owoce i słodycze. Przy takiej cenie cena za całość wyniosłaby około 2600 złotych. Oczywiście trzeba doliczyć ewentualne dodatki, jakie jak wspomniany alkohol, tort, zimne napoje. Wówczas można się liczyć z kosztem rzędu do 3 tys. złotych.

Życzenia na Komunię dla dziewczynki, chłopca i chrześniaka. Piękne i religijne życzenia na Pierwszą Komunię Świętą do pamiątkowej kartki

Pewien lokal w Gliwicach ma z kolei przygotowane trzy różne oferty na komunię świętą. W zależności od wybranego pakietu cena wynosi 129, 139 lub 152 złote. Wszystko zależy tak naprawdę od wybranego pakietu. Przy 15 osobach najtańszy z nich to koszt niecałych 2 tysięcy złotych, przy najwyższym blisko 2300 złotych.

W pozostałych lokalach ceny oscylują w podobnych przedziałach. Generalnie cena za komunię w restauracji powinna znajdować się w przedziale od 2300 do około 2800 złotych.

Trzeba pamiętać, że prócz wydatków na imprezę, rodzice muszą brać także pod uwagę inne koszty - strój komunijny, fryzjera, zaproszenia na komunię, opłaty kościelne (dekoracja, upominek dla księdza) i przede wszystkim prezent dla dziecka.

Sonda
Czy pieniądze są dobrym prezentem na Pierwszą Komunię?
EKG 2022. Grzegorz Puda. Kiedy dostaniemy pieniądze z Unii na Krajowy Program Odbudowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany