Jest projekt pomnika dla Kamilka z Częstochowy. Nie wszystkim przypadł do gustu napis

i

Autor: Gamarstone Design/ Super Express Jest projekt pomnika dla Kamilka z Częstochowy. Nie wszystkim przypadł do gustu napis

Będziecie zaskoczeni

Jest projekt pomnika dla Kamilka z Częstochowy. Nie wszystkim przypadł do gustu napis

Kamilek z Częstochowy stał się dla nich symbolem, pokochali go jak własne dziecko z którego tragedią wciąż nie mogą się pogodzić, choć od śmierci chłopca minęły prawie trzy miesiące. W 27 godzin uzbierali pieniądze na rzeźbę, która stanie na grobie chłopca. Pojawił się także projekt nagrobka. Niestety, nie wszystkim się podoba.

Kamil z Częstochowy poruszył ich serca. Teraz rzucili się na rzeźbę nagrobną

Historia brutalnie maltretowanego przez ojczyma, 8-letniego Kamilka z Częstochowy poruszyła całą Polskę. Na portalu społecznościowym Facebook, Piotr Kucharczyk założył grupę "Pamięci Kamilka z Częstochowy". Mężczyzna od początku był zaangażowany w pomoc biologicznemu ojcu Kamilka. To on pomógł w zorganizowaniu pogrzebu chłopca. Na swoje barki wziął również wybudowanie pomnika na cmentarzu Kule w Częstochowie.

Panu Piotrowi udało się nawiązać współpracę z firmą, która wykonała bezpłatnie projekt nagrobka i wykonawców pomnika. Na rzeźbę aniołka, która ma stanąć na grobie chłopca utworzono zbiórkę, którą zamknięto w rekordowym tempie, bo 27 godzin. Na ten cel uzbierano ponad 22 tysiące złotych.

- Firma Gamarstone Design stworzyła cudowny projekt pomnika dla Kamilka. Pan Robert - projektant, ofiarował niepowtarzalny projekt i zastrzegł jego wzór – zupełnie bezpłatnie, jako dar serca. Panowie: Michał (firma Creative Stone) i Tomasz (firma Karawan) – bracia o wielkich sercach, od lat związani z branżą kamieniarską i pogrzebową, postanowili ufundować pomnik dla Kamilka, również całkowicie bezpłatnie. Cmentarz Kule, zrezygnował z wszelkich opłat, jakie wnosi się przy stawianiu nagrobka - pisze Piotr Kucharczyk na stronie zrzutki.

Z prowizji całkowicie zrezygnował portal szczytny-cel.pl. Oznacza to, że całość zgromadzonych środków ze zbiórki, będzie można przekazać na rzeźbę chłopca tulącego misia, otoczonego skrzydłami anioła.

Nie wszystkim jednak ten pomysł przypadł do gustu. Jedni woleli by w rzeźbie chłopca widzieć Kamilka. Innym nie do końca podoba się napis na nagrobku. Jednak zdecydowanie więcej jest komentarzy, w których darczyńcy dziękuję Piotrowi Kucharczykowi, za oddanie sprawie.

"Przepiękny. To Maleństwo ukochany KAMILEK zasłużył na śliczny pomnik. Serce krwawi na wspomnienie tego co ten ANIOŁEK wycierpiał . Głęboki szacunek dla Pana PIOTRA za ten cały wkład pracy aby upamiętnić NASZEGO BOHATERA".

"Łzy mi lecą z żalu i bólu że to nie jest zbiórka na najpiękniejszy rower dla Kamilka, a z drugiej strony to łzy szczęścia że jesteśmy tu i razem i choć tyle możemy zrobić dla Kamilka i będziemy pamiętać o kochanym aniołku, tu na ziemi zawsze myśleli o Kamilku, tęsknili za nim i zastanawiali się jakby to było... gdyby".

"Piękny dla Naszego Kamilka .Godny Naszego Bohatera"

Piszą pod postem członkowie grupy.

Częstochowa. Nie udało mu się uratować Kamilka. Czy pan Artur dostanie opiekę nad Fabiankiem?
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?