Jezioro Międzybrodzkie: Znaleźli ciało 25-letniego kajakarza. Tragiczny finał poszukiwań

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Hans Jezioro Międzybrodzkie: Znaleźli ciało 25-letniego kajakarza. Tragiczny finał poszukiwań

Jezioro Międzybrodzkie: Znaleźli ciało 25-letniego kajakarza. Tragiczny finał poszukiwań

2022-05-05 22:41

Nie na taki finał poszukiwań liczyli wszyscy zaangażowani w akcję ratunkową. W Jeziorze Międzybrodzkim odnaleziono ciało 25-letniego kajakarza. Mężczyzna został porwany przez silny nurt wody podczas spływu w poniedziałek. Jego kolega zdołał się uratować, on – nie. Tragedia na Śląsku.

Śląsk. Tragiczny finał poszukiwań 25-letniego kajakarza na Jeziorze Międzybrodzkim. W czwartek (5.05) znaleziono ciało młodego mężczyzny, poszukiwanego od poniedziałku (2.05).

Ciało znajdowało się około 150 metrów od zapory w Tresnej i około 15 metrów od brzegu akwenu – potwierdza w rozmowie z PAP asp. szt. Mirosława Piątek, rzeczniczka policji w Żywcu.

Służby kryzysowe wojewody śląskiego i policja informowały we wtorek, że do wypadku doszło dzień wcześniej (w poniedziałek, 2 maja) po godzinie 22.00. Od tego czasu trwały intensywne poszukiwania i akcja ratunkowa.

Jak doszło do tragedii na Jeziorze Międzybrodzkim? 25-latek i jego o rok młodszy kolega, płynęli w kierunku zapory w Tresnej. W pewnym momencie ich kajak się wywrócił. Mógł się do tego przyczynić zrzut wody z zapory i włączone turbiny, co wytworzyło silny nurt. Młodszy z mężczyzn zdołał dopłynąć do brzegu, starszy – niestety nie.

Express Biedrzyckiej 05.05 (gen. Mirosław Różański, Tomasz Terlikowski, dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene) Sedno Sprawy: Piotr Zgorzelski

W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów i strażaków. Byli wśród nich nurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego w Bytomiu. Ratownicy dysponowali m.in. sonarem. Niestety, mimo zaangażowania osób i sprzętu, działania poszukiwawcze nie były łatwe. Cała akcja ma tragiczny finał…

Policjanci pod nadzorem prokuratury w Żywcu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Obaj kajakarze to mieszkańcy powiatu żywieckiego – informuje Polska Agencja Prasowa.

Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE