Karambol na S1. Nie żyje kierowca osobówki. Tragiczny wypadek w Żywcu

2022-01-17 21:34
Wypadek, policja
Autor: pixabay.com Żywiec: Wypadek na S1. Nie żyje jednak osoba

Wypadek w Żywcu na trasie S1. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17 stycznia) wieczorem na drodze w kierunku Węgierskiej Górki. Z naszych ustaleń wynika, że zderzyły się cztery pojazdy: tir,bus i dwa samochody osobowe Niestety, jedna osoba zmarła w wyniku zdarzenia. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Droga jest całkowicie zablokowana.

Wypadek w Żywcu na S1. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem przed godziną 20.00 na drodze w stronę Węgierskiej Górki. Jak wynika z naszych ustaleń, zderzyły się cztery pojazdy - bus, dwa samochody osobowe i samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane. - Niestety, życia jednej z osób nie udało się uratować. To kierowca jednego z samochodów osobowych - mówi Tomasz Kołodziej, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Żywcu. - Poszkodowane trzy osoby trafiły do szpitala. Ogółem wszystkimi pojazdami podróżowało siedem osób - dodaje. 

Policja ma już wstępne ustalenia na temat przyczyn tego wypadku na S1 w Żywcu. - Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą jadąc z Węgierskiej Górki nie dostosował się do oznakowania i na rozwidleniu dróg wjechał pod prąd. Doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki audi, którego kierowca zginął na miejscu - opisuje Mirosława Piątek z żywieckiej policji. - Potem doszło do zderzenia z fiatem ducato. Poszkodowane osoby to pasażerka audi, kierowca tira i dwoje pasażerów fiata ducato - dodaje. Na miejscu zdarzenia służby pracują pod nadzorem prokuratora. Droga będzie zablokowana do późnych godzin nocnych.

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE