Taki helikopter rozbił się w Pszczynie. Potężna i popularna maszyna! Cena zwala z nóg

2021-02-23 8:40 bw
Taki helikopter rozbił się w Pszczynie. Potężna i popularna maszyna! Cena zwala z nóg
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Taki helikopter rozbił się w Pszczynie. Potężna i popularna maszyna! Cena zwala z nóg

Helikopter typu Bell 429 rozbił się w Pszczynie, gdzie w katastrofie lotniczej zginęły dwie osoby, a dwie zostały poważnie ranne. Poszkodowani podróżowali popularną, potężną maszyną, której cena zwala z nóg. Co się stało, że helikopter runął między drzewa? Na łamach portalu se.pl na bieżąco piszemy o najnowszych ustaleniach służb.

Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Ofiary leciały maszyną Bell 429

Prywatny helikopter typu Bell 429 rozbił się na terenie kompleksu leśnego w okolicach Pszczyny. W katastrofie lotniczej zginęły dwie osoby, a dwie pozostałe zostały poważnie ranne i trafiły do szpitala. Okazuje się, że poszkodowani podróżowali potężną i popularną maszyną. Helikopter Bell 429 został ujęty przez portal "aeroboek", który odnotował konkretny model, mający trafić do Polski. Niewykluczone, że to właśnie on rozbił się w Pszczynie: Bell 429. Cena takiej maszyny zwala z nóg! Jak pisze "Forbes", luksusowy model producenta z Teksasu zabiera do siedmiu pasażerów, a średnia cena helikoptera z wyposażeniem executive to 6,5 mln dolarów. Do kogo należał śmigłowiec, który rozbił się w Pszczynie? Znamy pierwsze ustalenia. Więcej: Katastrofa lotnicza w Pszczynie. Wiemy, do kogo należał śmigłowiec. Świadkowie mówią o "wielkim trzasku".

Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Prokuratura bada okoliczności wypadku

Przypomnijmy, że w nocy z poniedziałku na wtorek (22-23 lutego 2021 roku) doszło do katastrofy lotniczej w okolicach Pszczyny (woj. śląskie). Jak ustalił "Super Express", w lesie rozbił się helikopter. Strażacy z Pszczyny poinformowali, że do zdarzenia doszło w trudno dostępnym terenie, ale wiadomo, że maszyną podróżowały cztery osoby. Dwie z nich zginęły, a dwie są ranne i trafiły do szpitala - ich stan, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, jest ciężki.  Na miejscu obecne są wszystkie służby, w tym prokuratura. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będzie też sprawdzać Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Do sprawy jeszcze wrócimy. 

Wstrząsający finał osiemnastki! Nie żyje 17 latek!