Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Kim są poszkodowani? Walczą o życie w szpitalach!

2021-02-23 13:23 bw
Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Kim są poszkodowani? Walczą o życie w szpitalach!
Autor: kaz Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Kim są poszkodowani? Walczą o życie w szpitalach!

Dwie osoby, mężczyzna i kobieta, walczą o życie w szpitalach po katastrofie helikoptera w Pszczynie. O własnych siłach udało im się wydostać z maszyny, w której zginął 82-letni milioner Karol Kania oraz jego 50-letni pilot. Kim są poszkodowani? Jaki jest ich stan zdrowia? Rzecznicy placówek medycznych zdradzili najnowsze informacje.

Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Kim są poszkodowani?

W nocy z poniedziałku na wtorek (22-23 lutego) w okolicach Pszczyny doszło do katastrofy helikoptera. Dwie osoby, 82-letni milioner Rafał Kania oraz jego 50-letni pilot, zginęły na miejscu. Pasażerom udało się jednak o własnych siłach opuścić maszynę. Kim są poszkodowani? To mężczyzna w wieku około 50 lat, który trafił do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, a także 47-letnia kobieta - lekarze opiekują się nią w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. "Pacjent jest przytomny, stabilny, ma liczne obrażenia kostne. W tej chwili przebywa na obserwacji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i będzie tam do jutra rana. Rano lekarze podejmą decyzję czy przekazać go do dalszej obserwacji na oddziały szpitalne czy zostanie wypisany", mówi Jolanta Wołkowicz z GCM w Katowicach, cytowana przez portal Pless.pl. W rozmowie z "Super Expressem" informacje o poszkodowanej kobiecie przekazuje też Aleksandra Szafrańska, rzeczniczka szpitala w Bielsku-Białej. "Stan kobiety jest stabilny, ale ma mnogie obrażenia ciała. Będzie hospitalizowana", słyszymy. 

Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Dwie osoby zginęły w wypadku

Przypomnijmy, że w nocy z poniedziałku na wtorek (22-23 lutego 2021 roku) doszło do katastrofy lotniczej w okolicach Pszczyny (woj. śląskie). Jak ustalił "Super Express", w lesie rozbił się helikopter. Strażacy z Pszczyny poinformowali na gorąco, że do zdarzenia doszło w trudno dostępnym terenie, ale wiadomo, że maszyną podróżowały cztery osoby. Dwie z nich zginęły, a dwie są ranne i trafiły do szpitala - ich stan, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, jest ciężki.  Na miejscu obecne są wszystkie służby, w tym prokuratura. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będzie też sprawdzać Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Do sprawy jeszcze wrócimy. 

Wypadek śmigłowca w Studzienicach koło Pszczyny