Katowice. PIJANY ratownik górniczy WTARGNĄŁ z kolegą do szpitala tymczasowego! Doszło do awantury

2021-04-07 11:27 Rafał Strzelec
Katowice. PIJANY ratownik górniczy WTARGNĄŁ z kolegą do szpitala tymczasowego! Doszło do awantury
Autor: ŚUW/Pixabay Katowice. PIJANY ratownik górniczy WTARGNĄŁ z kolegą do szpitala tymczasowego! Doszło do awantury

Zaskakujące zdarzenie w szpitalu covidowym w Katowicach. Pijany ratownik górniczy wprowadził do budynku swojego kolegę, aby pokazać mu, jak wygląda leczenie pacjentów chorych na COVID-19. Do zdarzenia doszło w nocy z Niedzieli Wielkanocnej na Poniedziałek Wielkanocny. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci. Doszło do karczemnej awantury. Ostatecznie trafili na izbę wytrzeźwień.

Katowice. Ratownik górniczy wtargnął z kolegą po pijaku do szpitala tymczasowego

Opisywane zdarzenie miało miejsce około godz. 2.00 w nocy z Niedzieli Wielkanocnej na Poniedziałek Wielkanocny. 38-letni ratownik górniczy wprowadził do szpitala tymczasowego w katowickim MCK swojego o dwa lata starszego kolegę. Chciał mu pokazać, jak wygląda praca przy chorych na COVID-19. Obaj byli pijani. Ratownik miał dwa promile, jego kompan 1,6 promila. Pierwszy z mężczyzn dobrze znał obiekt, bowiem w styczniu tego roku pomagał medykom w szpitalu. Teraz jednak nie powinien znajdować się w szpitalu.

Czytaj również: Racibórz. Rolnik wyciągnął z ziemi nogi kościotrupa! Nawet nie wiedział, co takiego odkrył

- Mężczyźni dostali się do budynku głównym wejściem od Placu Sławika. Dotarli do szatni dla personelu, gdzie przebierali się w fizelinowe stroje. Tam zostali ujawnieni. Byli agresywni, dlatego wezwano na miejsce zdarzenia policjantów. Okazało się, że 38-latek chciał wpadł na pomysł, by oprowadzić kolegę po szpitalu. Na szczęście dzięki determinacji pracowników lecznicy nie udało im się dostać do zamkniętych stref, gdzie przebywają pacjenci - mówi Agnieszka Żyłka z KMP w Katowicach.

Pijany ratownik i jego kolega dostali 500 złotych kary w formie mandatu. Ale to nie koniec. Policja zbiera materiały w tej sprawie. Śledczy m.in. na podstawie monitoringu sprawdzą, czy mogło dojść do przestępstwa.

Zobacz koniecznie: Myszków. Pijana jak bela matka zgłosiła zaginięcie niepełnosprawnego syna

Rozbudowa Terminalu B na Lotnisku w Katowicach Pyrzowicach
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE