Katowice: wypadek awionetki! Awaria silnika tuż po starcie z lotniska

2021-09-18 18:01
Katowice: wypadek awionetki! Awaria silnika tuż po starcie z lotniska
Autor: Pixabay.com Katowice: wypadek awionetki! Awaria silnika tuż po starcie z lotniska / zdjęcie ilustracyjne

W sobotę, 18 września doszło do wypadku awionetki po południu na sportowym lotnisku Muchowiec w Katowicach. Jak przekazuje Polska Agencja Prasowa, tuż po wzniesieniu się w powietrze doszło do awarii silnika i pilot postanowił wylądować na końcu pasa startowego, zatrzymał się już poza nim.

Do wypadku awionetki doszło w sobotę (18 września) po południu na sportowym lotnisku Muchowiec w Katowicach. Po wzniesieniu się w powietrze doszło do awarii silnika. Pilot postanowił wylądować na końcu pasa startowego. Był jedyną osobą lecącą w samolocie. Maszyna jest uszkodzona, ale pilotowi nic się nie stało – podała policja.

Zobacz też: Paulina spoczęła w grobie. Wzruszający podarunek od dzieci dla ukochanej mamusi

- Młody mężczyzna, startując awionetką zorientował się, że doszło do jakiejś awarii silnika, więc postanowił nie opuszczać lotniska i tuż po wzniesieniu się w powietrze zdecydował się lądować na końcu pasa startowego. Samolot zatrzymał się na terenach zielonych, poza pasem - powiedziała PAP rzeczniczka katowickiej policji podkom. Agnieszka Żyłka.

Jak dodała policjantka, awionetka jest uszkodzona. Na szczęście,  pilot nie odniósł obrażeń. Był jedyną osobą lecąca w tym samolocie. Szczegółowe okoliczności wypadku ustają policjanci, prokurator i przedstawiciele służb lotniczych.

Zobacz też: List pożegnalny 70-latka. Zastrzelił się w obronie Polski PiS

Jego dzwony biją na całym świecie
Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE