Więcej miejsc w żłobku w Katowicach - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com/tolmacho Więcej miejsc w żłobku w Katowicach - zdjęcie poglądowe

Katowice zwiększają liczbę miejsc w żłobku. 'Chcemy, by rodzice wrócili do pracy"

2019-05-10 12:17

Żłobek Miejski w Katowicach uruchomił 20 dodatkowych miejsc w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Boya-Żeleńskiego.

Od maja Żłobek Miejski w Katowicach uruchomił 20 dodatkowych miejsc opieki żłobkowej w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Boya-Żeleńskiego 30A. Do 30 kwietnia tego roku placówka zapewniała 60 miejsc w ramach realizacji projektu pn. „Żłobek szansą na rozwój dziecka i aktywność zawodową rodziców-Etap II".

Zwiększenie ilości miejsc w żłobkach ma zapewnić rodzicom spokojny powrót do aktywności zawodowej. Decyzja wynika także z prostej kalkulacji - im więcej osób ma możliwość posłania dziecka do żłobka lub przedszkola, tym więcej zdecyduje się na stałe zamieszkanie i zatrudnienie w Katowicach. A to, jak wiadomo, generuje kolejne przychody z podatków. Dlatego prezydent Marcin Krupa zdecydował jakiś czas temu, by pierwszeństwo na liście miejsc mieli mieszkańcy Katowic.

- Jesteśmy miastem przyjaznym rodzinom. Wiemy, że nie każdy ma komfort pozostawienia małych dzieci u dziadków. By wspierać młodych rodziców i umożliwiać im powrót do pracy tworzymy nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach - mówi Marcin Krupa.

- Podjąłem decyzję, by podczas przyjmowania dzieci do żłobka preferować naszych mieszkańców. Jeżeli przynajmniej jeden z rodziców lub opiekunów prawnych odprowadza w Katowicach podatek – to podczas ubiegania się o miejsce w żłobku przyznamy dodatkowych 50 punktów na dziecko. Jeżeli ktoś w Katowicach płaci podatki - to te środki możemy przeznaczać później na budowę nowych placów zabaw, rewitalizację skwerów osiedlowych lub inne ważne dla katowiczan inwestycje. Z drugiej strony zakładam, że takie działanie będzie zachętą dla osób, które w Katowicach już mieszkają, by także tutaj się zameldowały - dodaje prezydent Katowic.

Na terenie miasta zarejestrowanych jest łącznie 30 żłobków niepublicznych oraz dwa kluby dziecięce, które łącznie posiadają 1164 miejsca dla dzieci w wieku do lat 3.

Czytaj także:

Te kobiety mają "lepkie ręce"! Złodziejki z woj. śląskiego poszukiwane przez Policję [ZDJĘCIA]

Gwałciciele z województwa śląskiego. To ich poszukuje Policja! [ZDJĘCIA]

ZOBACZ WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany