Kiedy zobaczył policjantów, wziął worek do buzi. 29-latek zatrzymany z amfetaminą

2019-07-02 8:14 Rafał Strzelec
Zatrzymany z narkotykami
Autor: Policja Bielsko-Biała Zatrzymany z narkotykami

Niech żyje wolność, wolność i swoboda - któż nie zna słów tej kultowej piosenki. Niektórzy tak bardzo ją ukochali, że są w stanie poświęcić dla niej życie. Tak jak pewien 29-latek z Bielska-Białej. Mężczyzna za nim w świecie nie chciał iść do więzienia, toteż postanowił połknąć worek z amfetaminą.

"Dramat" rozegrał się w centrum Czechowic-Dziedzic w piątek, które zostało obrane przez funkcjonariuszy jako cel, gdzie mogą znajdować się przestępcy narkotykowi. Akurat wtedy właśnie zauważyli dziwnie zachowującego się 29-latka. Gdy mężczyzna zobaczył idących w jego kierunku funkcjonariuszy, postanowił uciekać jak najdalej nogi poniosą. 

29-latek uświadomił sobie, że nie ma szans w tym pościgu. Toteż zdecydował się połknąć tajemniczy woreczek foliowy. Miał jednak szczęście, bowiem zanim to zrobił, ubiegli go policjanci. Jak się później okazało worek był wypełniony amfetaminą. Na nic zdały się próby wyrwania z policyjnego uścisku. Podejrzany typ został zakuty w kajdanki i obezwładniony. To zresztą nie było jedyne zatrzymanie tego wieczoru - policjanci zatrzymali także 20-latka paradującego z marihuaną w centrum Bielska-Białej.

- Obaj zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, a po jego opuszczeniu usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd. Zwalczanie przestępczości narkotykowej, to jeden z priorytetów Policji podczas letnich wakacji. Przy realizacji tego zadania stróże prawa kierują się zasadą zero tolerancji - podsumowuje bielska policja.