Kierowca audi prawie rozjechał pieszych na pasach w Częstochowie

i

Autor: Stop Cham: Oszukać przeznaczenie na przejściu w Częstochowie #1313 Wasze Filmy (YouTube)

Częstochowa

Kierowca audi prawie rozjechał pieszych na przejściu! Policja szuka pirata drogowego z Częstochowy [VIDEO]

Piesi, którzy w poniedziałkowy wieczór umknęli z jezdni tuż przed rozpędzonym audi, mogą mówić o prawdziwym szczęściu. Nagranie z całego zajścia mrozi krew w żyłach. Częstochowska policja już szuka sprawcy i liczy, że autor oryginalnego nagrania zgłosi się na komendę.

Na kanale "Stop Cham" na YouTube publikowane są nagrania z niebezpiecznych zdarzeń na drogach w całej Polsce. Jak tłumaczą twórcy kanału, jego celem jest piętnowanie bezmyślnych zachowań piratów drogowych, którzy łamią przepisy. W przeciągu 7 lat działalności na "Stop Cham" trafiło ponad 2,3 tys. filmików. Jeden z ostatnich pochodzi z Częstochowy i mrozi krew w żyłach.

Kierowca audi prawie rozjechał ludzi na przejściu dla pieszych w Częstochowie

W poniedziałek 4 grudnia na kanale opublikowano film pt. "Oszukać przeznaczenie na przejściu w Częstochowie". Widać na nim srebrne audi jadące z dużą prędkością ul. Pułaskiego w stronę dworca Stradom. Tuż przed skrzyżowaniem, za którym jest oznakowane przejście dla pieszych, kierowca lewym pasem wyprzedza autora nagrania i jedzie dalej.

Jego "płynną" jazdę przerywa samochód dostawczy, który zatrzymuje się przed kolejnym przejście, by przepuścić pieszych. Niecierpliwy kierowca audi nie ma jednak najmniejszego zamiaru czekać. Zjeżdża na prawy pas i przejeżdża przez zebrę, przez którą przechodzi dwoje ludzi. Para w ostatniej chwili odskakuje na bok przed rozpędzonym samochodem.

Oszukać przeznaczenie w Częstochowie. Kierowca audi prawie rozjechał ludzi na pasach:

Policja w Częstochowie szuka sprawcy i liczy, że na komendę zgłosi się autor nagrania 

Jak podają autorzy kanału "Stop Cham", do zdarzenia doszło w piątek 1 grudnia w Częstochowie. Lokalna policja przyznaje, że wie o sytuacji, ale nie do autora filmiku, tylko od przedstawicieli mediów.

Osobiście zabezpieczyłem materiały m.in. nagrałem filmik na płytę CD i przesłałem na komisariat, który teraz zajmuje się sprawą. Czynności będą prowadzone pod kątem ustalenia tożsamości kierowcy. Do zdarzenia doszło w miejscu, gdzie być może uda się pozyskać nagrania z kamer miejskiego monitoringu Ale byłoby lepiej, gdyby jednak zgłosił się autor nagrania, ponieważ film źródłowy ma lepszą jakość. Niestety w nagraniu, które pojawiło się w sieci, trudno jest odczytać numery rejestracyjne - mówi sierż. szt. Marcin Knysak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Burza pod nagraniem pirata drogowego z Częstochowy. "To jest zabójca"

Pod filmikiem na kanale "Stop Cham" rozpętała się burza. Internautów zbulwersowało zachowanie kierowcy audi. Żądają, by sprawą zajęła się policja i liczą, że pirat drogowy straci prawo jazdy. Oto kilka przykładowych komentarzy: 

  • Filmik na policję i prawo jazdy na zawsze odebrać! To jest zabójca - innego słowa nie ma na takiego
  • Wcześniej jeszcze wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych o ruchu niekierowanym. Utrata prawa jazdy jest oczywista, ale to chyba stanowczo za mało w tej sytuacji.
  • Mam nadzieję, że ta próba morderstwa została już zgłoszona na policję.
  • Najlepsze co potrafi taki miszcz zrobić - szybka ucieczka. Wielki mistrz ale ucieka jak kundel.
  • Wyprzedza nagrywającego na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu. Następnie wyprzedza znowu na przejściu i nie ustępuje pierwszeństwa pieszym. Lejce do zabrania
Nasi Partnerzy polecają