Kilkukrotnie dźgnął go nożem i bił po głowie pięściami. Potworna zbrodnia w Kroczycach

i

Autor: Shutterstock

Co tam się wydarzyło?

Kilkukrotnie dźgnął go nożem i bił po głowie pięściami. Potworna zbrodnia w Kroczycach

Twierdził, że znalazł nieprzytomnego kolegę. Prawda jednak okazała się bardziej przerażająca, a ustalenia śledczych szokujące. Mieszkaniec gminy Kroczyce, usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Zabójstwo w gminie Kroczyce. Nie żyje 52-letni mężczyzna

Dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał informację o nieprzytomnym mężczyźnie, który został znaleziony w jednym z domów w gminie Kroczyce.Na miejscu okazało się, że 52-letni mężczyzna nie żyje.

O całej sprawię policję miał powiadomić 25-letni mężczyzna, kolega 52-latka. Jak zapewniał, zobaczył nieprzytomnego kolegę i od razu udał się do sąsiada, by powiadomić policję i wezwać karetkę.

Jak się okazało zmarły miał rany kłute brzucha, co świadczyło o tym, że do jego śmierci mógł się ktoś przyczynić. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, kryminalni wraz z technikiem kryminalistyki prowadzili czynności pod nadzorem myszkowskiego prokuratora. Do poszukiwań sprawcy zabójstwa dołączyli także policjanci Wydziału Kryminalnego z KWP w Katowicach. Tego samego dnia został zatrzymany jeden z obecnych na miejscu w dniu tragedii mężczyzn.

Policjanci ustalili, że to właśnie 25-latek przyczynił się do śmierci kolegi. Kilkukrotnie dźgnął go nożem i bił po głowie pięściami. Mieszkaniec gminy Kroczyce usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć powodu swojego działania. Myszkowski sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała sprawców!
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?