uniwersytet_studia_studenci

i

Autor: Andrzej Bęben

Koleje Śląskie frontem do klienta. Oni mogą przetestować miesięczny za 1 ZŁ

2019-09-23 16:16

Trzeba przyznać, że z taka oferta podoba się nie tylko studentom. Niestety, to oni, a dokładniej, zaczynający studia na I roku, będą mogli kupować bilety miesięczne na październik za złotówkę. To już trzecia z kolei akcja prowadzona przez regionalnego przewoźnika.

W pierwszej edycji z oferty skorzystało 3 tys. uprawnionych. Rok później było ich już 4 tys. Ile w tym roku? Z pewnością nie mniej, bo oferta to zacna, nie ma na tramwaje i autobusy biletów testowych miesięcznych po złotówce, a i pociągiem jest szybciej niż wcześniej wymienionymi pojazdami. Bilet-tester na przejazdy Kolejami Śląskimi ważny jest przez miesiąc od daty zakupu. Obowiązuje na wszystkich trasach za wyjątkiem odcinka Chałupki – Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. W 2018 r. Koleje przewiozły 16 mln pasażerów. Z danych spółki wynika, że ok. jedna trzecia pasażerów, to uczniowie i studenci.

„W tym roku uda nam się zachęcić dużą część studentów do korzystania z kolei podczas codziennych podróży do domu i na uczelnię. Zgodnie z danymi z lat ubiegłych można zauważyć, że coraz więcej studentów przekonuje się do takiej formy podróżowania. Liczymy zatem, że wielu z nich zostanie z nami na dłużej i będzie traktowała kolej jako naturalny środek transportu” - nie ukrywają motywów akacji STUDENCIAK Koleje Śląskie. Najtańszy bilet jednorazowy (bez ulgi) na przejazd do 5 km kosztuje 3,8 zł brutto (tyle co autobusem lub tramwajem w granicach dwóch gmin). Najdroższy bilet miesięczny na najdłuższą trasę kosztuje 240 zł, a ze studencką zniżką 127,4 zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany