Bieruń. Kompletnie pijany huknął w audi i uciekł. Nie zgadniesz, co zostawił na miejscu wypadku

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Bieruń. Kompletnie pijany huknął w audi i uciekł. Nie zgadniesz, co zostawił na miejscu wypadku

Ten szczegół go pogrążył

Kompletnie pijany huknął w audi i uciekł. Nie zgadniesz, co zostawił na miejscu wypadku

2023-02-22 16:44

Bieruń: Najpierw wjechał w samochód, a potem uciekł z miejsca kolizji. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu. Policjanci nie mieli problemów z namierzeniem sprawcy, ponieważ ten zgubił przedmiot, który ułatwił zadanie stróżom prawa. Szczegóły na se.pl.

Akcja bieruńskich policjantów miała miejsce w miniony poniedziałek (20 lutego 2023 r.), około godziny 22.00. Wówczas dyżurny KPP otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, gdzie według relacji zgłaszającego sprawca był pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło na ulicy Krakowskiej, we wcześniej wspominanym Bieruniu. - Jak ustalili policjanci z miejscowej drogówki, kierujący oplem, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył samochodu marki Audi. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając na miejscu tablicę rejestracyjną. Policjanci szybko ustalili, właściciela pojazdu - czytamy w komunikacie KPP w Bieruniu.

Bieruń. Spowodował kolizję i uciekł. Pijany kierowca zatrzymany

Mundurowi z bieruńskiej komendy błyskawicznie udali się do miejsca zamieszkania kierującego, pogrążonego przez zagubioną tablicę. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 35-latka, ponad 3 promile alkoholu.

- Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, kierujący już wcześniej był karany za tego rodzaju przestępstwo. Ponownie stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. Decyzją prokuratora 35-latek został objęty policyjnym dozorem - podsumowują policjanci z KPP w Bieruniu.

Nasza redakcja apeluje do kierowców nie tylko z regionu - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Takie nieodpowiedzialne zachowanie stwarza zagrożenie przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijany 58-latek zakończył jazdę na polu ornym. Miał ponad 2,5 promila w organizmie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany