KORONAPARTY! Prawie 1000 osób bawiło się na imprezie. Posypią się kary

2020-10-20 18:36 Rafał Strzelec
KORONAPARTY! Prawie 1000 osób bawiło się na imprezie. Posypią się kary
Autor: pixabay.com

O tej sprawie pisaliśmy jako jedni z pierwszych. W częstochowskim klubie Don Kichot w nocy z 10 na 11 października bawiło się prawie 1000 gości. Takie masowe imprezy są jednak zakazane, dlatego do budynku wkroczyła policja. Sprawą zajęła się już prokuratura. Śledztwo jest prowadzone pod kątem "sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego".

Przypomnijmy, w nocy z 10 na 11 października w częstochowskim klubie Don Kichot odbyła się zabawa taneczna, w której uczestniczyło prawie 1000 osób. - Otrzymaliśmy informację od jednego ze zgłaszających i straży miejskiej, że w tym klubie mogą się odbywać zakazane imprezy taneczne. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, doniesienia te zostały potwierdzone. W środku mogło się znajdować nawet kilkaset osób - mówiła nam Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji.

HORROR w Będzinie! Pijany SZALENIEC mierzył pistoletem w kierunku ojca z dzieckiem

Mundurowi nikogo nie zatrzymali, jednak część uczestników zabawy została wylegitymowana. Stróże prawa zabezpieczyli również monitoring. Obecnie w tej sprawie przesłuchiwani są członkowie personelu klubu, a także osoby, które bawiły się feralnej nocy. Sanepid ustala, czy ktoś mógł się zarazić koronawirusem podczas wydarzenia.

Katowice. Morderstwo w hotelu Diament. Kobieta zastrzeliła Marokańczyka! [NOWE FAKTY]

Sprawą zajmuje się już częstochowska prokuratura. - Zarzut dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego - powiedział polsatnews.pl prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Za to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo karę nałoży częstochowski sanepid.

Olsztyn. Policja szuka kobiety, która ukradła mięso