Koronawirus. Armagedon na granicach! Kierowcy czekają wiele godzin w korkach!

i

Autor: Śląska Straż Graniczna

Koronawirus. Armagedon na granicach! Kierowcy czekają wiele godzin w korkach!

2020-03-18 9:10

W związku z ograniczeniami nałożonymi przez rząd w związku z epidemią koronawirusa sytuacja na polskich granicach jest napięta. Kierowcy czekają wiele godzin w korkach, próbując przejechać na polską stronę. Jak wygląda sytuacja na przejściach granicznych w woj. śląskim? Sprawdźmy.

Koronawirus. Które przejścia graniczne są otwarte?

W woj. śląskim od 15 marca przejazd przez granicę był możliwy tylko na czterech przejściach - Cieszyn - Český Tĕšín (piesze), Cieszyn - Chotĕbuz, Gorzyczki, Nowe Chałupki. Jednak kierowcy w związku z ograniczeniami czekają w gigantycznych korkach. Dodatkowo każdy, kto przekracza granicę, musi się poddać badaniom przez służby sanitarne. Następnie jest odsyłany na czternastodniową kwarantannę. W związku z napiętą sytuacją na granicach podczas spotkania prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadła decyzja, że będą otwarte następne przejścia graniczne, by udrożnić ruch. Na granicy polsko-czeskiej będzie można przekroczyć granicę w trzech kolejnych miejscach - m.in. w Gołkowicach (woj. śląskie), a także Lubawce i Głuchołazach. Na tych przejściach drogowych będzie odbywał ruch osobowy i towarowy.

Koronawirus. Ile trzeba czekać na granicach w woj. śląskim?

Jak obecnie wygląda sytuacja w woj. śląskim? Poniżej szczegółowe dane z przejść granicznych opublikowane przez Śląską Straż Graniczną.

Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy polsko-czeskiej:

  • Gorzyczki - 9 godzin
  • Cieszyn - 22 godziny
  • Nowe Chałupki - 1,5 godziny

Katowice podczas kwarantanny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany