Koronawirus. Cieszyn: NIE ŻYJE 71-latek z koronawirusem. Kolejna ofiara epidemii w Polsce

2020-03-24 20:16 mt
Koronawirus w Polsce
Autor: KMP Białystok Koronawirus w Polsce

Dramatyczne wieści z Cieszyna. Nie żyje 71-letni mężczyzna, który w ciężkim stanie znajdował się w tamtejszym szpitalu. Miał koronawirusa i choroby współistniejące. Według danych Ministerstwa Zdrowia to 10. ofiara śmiertelna epidemii w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorkowy wieczór o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych wzrosła do 884 pacjentów. W Cieszynie zmarł 71-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. To kolejna ofiara epidemii w Polsce.

W całej Polsce – jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia – przez koronawirusa i wywołane nim zapalenie płuc COVID-19 zmarło już 10 osób.

Zakażonych SARS-CoV-2 jest 884 pacjentów. Tylko we wtorek wieczorem testy potwierdziły obecność wirusa u 40 kolejnych osób. Liczba chorych ciągle rośnie. Z 40 nowych przypadków aż 37 dotyczy woj. mazowieckiego.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Co wiemy o pacjencie, który zmarł przez koronawirusa? Jak informuje MZ: to 71-latek. Mężczyzna był hospitalizowany w Cieszynie i tam zmarł. By w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące, które pogarszały jego stan zdrowia.

Jak podają lokalne media – w tym samym szpitali w Cieszynie jest hospitalizowana żona pacjenta, która także ma koronawirusa. 10. ofiara COVID-19 w Polsce to 71-letni mężczyzna. To druga ofiara śmiertelna koronawirusa na Śląsku.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.