Koronawirus. Co z wariantem Lambda? Ile przypadków? [RAPORT 1.08]

2021-08-01 10:25
covid
Autor: pixabay

Koronawirus w Polsce: niedziela, 1 sierpnia 2021. Wariant Delta a wariant Lambda. Ministerstwo Zdrowia codziennie o godz. 10.30 publikuje raporty dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? Co z wariantem Delta? Czy pojawiły się nowe przypadki wariantu Lambda? Sytuacja uległa poprawie, a może wprost przeciwnie - pogorszeniu? Ile osób jest zaszczenionych? Sprawdźcie najnowsze dane na niedzielę, 1 sierpnia!

Koronawirus w Polsce. Raport: 1 sierpnia 2021 r.

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Za nami trzy fale koronawirusa, które zebrały żniwo zgonów. Ponadto w ostatnich tygodniach na świecie rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant delta, a to może zwiastować czwartą falę koronawirusa. Zdaniem ekspertów powinniśmy na nią być gotowi już jesienią. Jak będzie ona wyglądać? Wszystko zależy od tempa szczepień przeciw COVID-19. Jak kształtuje się sytuacja 1 sierpnia 2021 roku? Sprawdź szczegóły poniżej.

Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? [RAPORT, NIEDZIELA, 1 SIERPNIA]

Ministerstwo Zdrowia o godz. 10.30 przekazuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa.

- Mamy 91 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (16), podkarpackiego (11), małopolskiego (10), śląskiego (10), lubelskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), dolnośląskiego (4), łódzkiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (3), opolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego(1), lubuskiego (0). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - informuje resort zdrowia.

Jest pocieszająca informacja - w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia COVID-19 lub współistnienia zakażenia z innymi chorobami nie zmarła ani jedna osoba. Infekcję od początku pandemii przeszło w Polsce 2 883 029 osób, 75 261 pacjentów zmarło.

"Żagle 2021" w Szczecinie na półmetku. Tłumy nad Odrą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE