Koronawirus na Śląsku. CZARNY scenariusz! Będą zbiorowe MOGIŁY dla zmarłych?

2020-10-26 16:33 gk
Czarny scenariusz Będą zbiorowe mogiły dla zmarłych?!
Autor: Jakub Waśko

Epidemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Liczby nowych zakażeń w ostatnich dniach budzą grozę. W województwie śląskim potwierdzono już ponad 38 tysięcy przypadków. Niepokojąca jest również liczba zgonów, która na Śląsku zbliża się do 800. W związku z tym coraz częściej pojawiają się pytania miejsca w chłodniach, a także na cmentarzach. Mówi się o tworzeniu zbiorowych mogił.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Jak informuje Polska Times, sanepid zbiera informacje na temat miejsc na cmentarzach, gdzie można byłoby utworzyć mogiły zbiorowe dla zmarłych z powodu COVID-19.

Chodzi przede wszystkim o osoby bezdomne lub mieszkańców noclegowni, u których ustalenie tożsamości jest często utrudnione. To właśnie wśród nich jest wiele przypadków śmierci z powodu koronawirusa lub chorób współistniejących. Dodatkowo sprawę utrudniają przepisy, według których osoby zmarłe na chorobę zakaźną muszą być pochowane w ciągu 24 godzin od śmierci.

Sanepid wystąpił już do samorządowców z pytaniem o wolne miejsca na cmentarzach komunalnych, gdzie takie zbiorowe groby mogłyby powstać.

Koronawirus w Polsce - 26.10.2020
Autor: SE.pl
Dr Paweł Grzesiowski: Po 1 listopada będziemy mieli pół miliona zakażonych [Super Raport]