Koronawirus na Śląsku. Jezuici z Gliwic na kwarantannie!

i

Autor: Pixabay Koronawirus na Śląsku. Jezuici z Gliwic na kwarantannie!

Koronawirus na Śląsku. Dom zakonny jezuitów w Gliwicach objęty kwarantanną!

2020-09-13 14:31

Proboszcz parafii Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach poinformował, że z powodu kontaktu jednego z jezuitów z osobą z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa do 17 września włącznie mieszkańcy tutejszego domu zakonnego Towarzystwa Jezusowego zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

Jezuici pracujący w parafii mają zakaz opuszczania domu i posługi w kościele. Wszystko za sprawą kontaktu jednego z mieszkańców domu zakonnego z osobą zakażoną koronawirusem. W związku z tym obowiązki duchownych przejmą księża z innych parafii, którzy nie mieli z nimi kontaktu.

Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej jezuici mają pozostać w izolacji do 17 września włącznie.

Parafianie będą mogli uczestniczyć w mszach świętych, które odprawiane będą w innych kościołach.

Nieczynna pozostanie również kancelaria parafialna oraz zawieszone są wszystkie spotkania w pomieszczeniach parafialnych.

– Msze św. we wszystkich zaplanowanych intencjach będą odprawiane przez księży w wyznaczonych godzinach w kaplicy domu zakonnego – czytamy na portalu Wiara.pl – Godziny Mszy św. w tygodniu oraz informacje dotyczące przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się w niedzielę 20 września, zostaną podane później. Będzie je można znaleźć na stronie internetowej i w gablotach przy kościele.

Jolka z Otwocka terroryzuje sąsiadów. Ludzie boją się o siebie i dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE