Koronawirus na Śląsku. Nie żyje pacjent z Tychów! Prawie 20 nowych przypadków. Kim są?

2020-04-06 10:19 RS
Koronawirus w Polsce
Autor: se.pl Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek (6 kwietnia) rano podało kolejne dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jak czytamy liczba zakażonych wzrosła o kolejnych 99 pacjentów. W tym 18 w woj. śląskim. Niestety, mamy również informację o czterech kolejnych zgonach, w tym 83-letniego pacjenta z Tychów.

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo podało nowe dane

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek o godz. 10.00 podało nowe informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. - Mamy 99 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego - czytamy na profilu ministerstwa na Facebooku.

Niestety, rośnie także liczba ofiar koronawirusa w Polsce. Zmarły cztery osoby. Są to 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. Liczba zakażonych wzrosła łącznie do 4201. Liczba ofiar wynosi 98.

W woj. śląskim jest już 555 pacjentów z koronawiruem. Zmarło 24. Z kolei 12 wyzdrowiało.

Koronawirus na Śląsku. 18 nowych przypadków. Kim są pacjenci?

Alina Kucharzewska, rzeczniczka Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, wydała komunikat w sprawie nowych zakażeń w woj. śląskim.

"Na oddział zakaźny szpitala w Zawierciu z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem trafiły nastolatka oraz starsza kobieta – obie są mieszkankami Zawiercia.

W szpitalu zakaźnym w Tychach leczyć się będzie młody mieszkaniec Katowic. Tutaj także, decyzją lekarza – epidemiologa, pozostanie starszy mieszkaniec Mysłowic. Z kolei na oddziale zakaźnym szpitala w Chorzowie przebywa kobieta w średnim wieku z powiatu będzińskiego.

4 kolejne próbki pobrane od osób przebywających w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu okazały się dodatnie. Groźnego wirusa wykryto także w organizmie mężczyzny w średnim wieku z powiatu częstochowskiego, który przebywa w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Z kolei w swoich domach, dzięki dobremu, póki co, stanowi zdrowia oraz niedokuczliwym objawom koronawirusa, przez kolejne tygodnie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będą: mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, 2 mężczyzn z Chorzowa w średnim wieku, 2 mężczyzn z Katowic (w sile wieku i w średnim wieku) oraz mężczyzna i kobieta z powiatu myszkowskiego (oboje w sile wieku)" - czytamy w komunikacie.

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Bądź odpowiedzialny i zostań w domu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.