Koronawirus na Śląsku. Nie żyje troje pacjentów z Raciborza. Ponad 200 nowych zakażeń!

2020-04-08 19:12 RS
Koronawirus w Polsce
Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Kolejne 3 ofiary koronawirusa na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące wzrostu zakażeń wirusem z Chin w Polsce. Mamy aż 205 nowych przypadków i 23 zgony! Wśród nich 15 nowych przypadków zakażenia w woj. śląskim i trzy ofiary z Raciborza.

W środę o godz. 18.30 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Wynika z nich, że mamy aż 205 nowych pacjentów. Niestety, dotarły także tragiczne wiadomości o 23 zgonach.

- Mamy 205 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. (...) Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Wśród zmarłych sa trzy kolejne ofiary koronawirusa na Śląsku. - W szpitalu w Raciborzu zmarły 3 osoby - kobieta w wieku 64 lat i mężczyzna w wieku 44 lat z powiatu lublinieckiego i mężczyzna w wieku 81 lat z Raciborza - podają służby sanitarne. Liczba pacjentów, którzy zmarli w wyniku zarazy z Chin wzrosła tym samym w naszym regionie do 36. Liczba zakażonych wynosi obecnie już 644.

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Mucha wyśmiewa się z koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.