Koronawirus na Śląsku: Oszustwa przy testach z udziałem wojska? Żołnierze odsunięci!

2020-08-13 7:14 Bartosz Wojsa
Koronawirus na Śląsku: Oszustwa przy testach z udziałem wojska? Żołnierze odsunięci!
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Koronawirus na Śląsku: Oszustwa przy testach z udziałem wojska? Żołnierze odsunięci!

Sprawa dotycząca oszustw przy testach na koronawirusa, do których miało dochodzić w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, ma swoją kontynuację. Jak się okazuje, przy pobieraniu wymazów brało udział Wojsko Polskie. Żołnierze zostali już odsunięci od tego zadania, rozpoczęto też postępowanie wyjaśniające. Sprawdźcie szczegóły!

Wracamy do sprawy oszustw przy testach na koronawirusa, do których miało dochodzić - według mieszkańców i pracowników - w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. O skandalu powiadomili związkowcy Solidarności z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Personel miał nakazywać pacjentom wpisywanie w dokumentach, że mieli kontakt z osobą zakażoną, nawet jeśli takowego kontaktu nie było. Zastrzeżenia budził też sposób pobierania wymazów, bez należytych środków ostrożności. Placówka wydała oświadczenie, w których tłumaczyła się z zaistniałej sytuacji. Tymczasem okazuje się, że przy pobieraniu wymazów brało udział Wojsko Polskie! Potwierdziła to Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego, w rozmowie z portalem rybnik.com.pl. Zaprzeczyła jednak, by wojewoda nakazał zaznaczanie tylko opcji "po kontakcie z zakażonym". 

- Mimo że nie otrzymaliśmy oficjalnego pisma w sprawie badań w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, zweryfikowaliśmy doniesienia medialne. Jako że próbki pobierali w tym konkretnym przypadku żołnierze, poprosiliśmy Wojsko o wyjaśnienie – mówi Kucharzewska na łamach portalu rybnik.com.pl.

Jak podaje serwis, dwóch żołnierzy zostało już odsuniętych od zadania, a wobec nich rozpoczęto postępowanie wyjaśniające. 

Dramat wielu polskich rodzin! Rząd robi cięcia w 500+ ?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE