Koronawirus na Śląsku. Znamy wyniki badań górników z PG Silesii i Bielszowic

i

Autor: PGG

Koronawirus na Śląsku. Znamy wyniki badań górników! Kiedy kolejne testy?

2020-07-29 14:24

Koronawirus w Polsce wciąż daje się we znaki! W ostatnich dniach notowane są kolejne wysokie wzrosty jeśli chodzi o liczbę zakażeń. W ostatnich dniach przekraczały one 400-500 nowych przypadków na dobę. To między innymi skutek masowych badań górników w kopalni Bielszowice i zakładzie PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.

Koronawirus na Śląsku. Górnicy przechodzą masowe badania. Znane są kolejne wyniki

Od poniedziałku prowadzone są badania górników w kolejnych kopalniach. Przypomnijmy, że w kwietniu i maju to właśnie w sektorze wydobywczym nastąpił nagły wzrost zakażeń na koronawirusa. Wówczas rozpoczęto masowe testy, a zakłady na jakiś czas zamykano. W ostatnich dniach sytuacja w większości kopalń się uspokoiła, ale są wyjątki. Koronawirus zaatakował pracowników PG Silesia, pojawił się również w KWK Bielszowice i KWK Chwałowice. To właśnie w tych zakładach rozpoczęto kolejną akcję testowania górników. Znane są kolejne wyniki badań.

- W ostatniej dobie odnotowano 183 nowe przypadki zakażenia Covid-19. Najwięcej wykryto w powiatach: cieszyńskim (8), rybnickim (14), wodzisławskim (30), pszczyńskim (9), raciborskim (11), w Zabrzu (15), Bytomiu (10), Katowicach (7) i w Rudzie Śląskiej (21). Łącznie w województwie śląskim mamy 15 780 potwierdzonych przypadków zakażeń - poinformował dziś Śląski Urząd Wojewódzki, opisując sytuację w regionie.

Jak informuje ŚUW połowa przypadków dotyczy badań przesiewowych w kopalni Bielszowice, które trwają od poniedziałku. - Znamy wyniki z wczorajszych testów: na 444 przebadanych próbek 38 jest dodatnich. Jeśli chodzi o PG Silesia, to na 300 przetestowanych próbek 35 okazało się być zakażonych. Dzisiaj badanych jest kolejne blisko 700 pracowników bielszowickiego zakładu górniczego - podaje Śląski Urząd Wojewódzki. 

W piątek z kolei, decyzją wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, testowana będzie następna grupa 300 pracowników kopalni Chwałowice. W najbliższych godzinach ma zapaść decyzja, co dalej z badaniami w kopalni PG Silesia.

Sonda
Czy wierzysz, że w Polsce nadal trwa epidemia koronawirusa?
Izera - film promocyjny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany