Koronawirus. Nie żyje Kazimierz Palus, legenda śląskiej prasy. "Zawsze wesoły, świetny kumpel"

2021-03-25 9:18
Koronawirus. Nie żyje Kazimierz Palus, legenda śląskiej prasy. Zawsze wesoły, świetny kumpel
Autor: Facebook; Marek Twaróg Koronawirus. Nie żyje Kazimierz Palus, legenda śląskiej prasy. "Zawsze wesoły, świetny kumpel"

Koronawirus. Nie żyje Kazimierz Palus, legenda śląskiej prasy, przez lata związany z "Dziennikiem Zachodnim". O jego śmierci w mediach społecznościowych poinformował Marek Twaróg, redaktor naczelny "DZ". - To niestety prawda. Covid. Nasz Kazik, który był z nami na tylu obsługach, symbol DZ - napisał.

Koronawirus. Kazimierz Palus, legenda śląskiej prasy, nie żyje. Kazik, jak nazywali go przyjaciele, chorował na COVID-19. Niestety, przegrał walkę z koronawirusem. O jego śmierci w mediach społecznościowych poinformował Marek Twaróg, redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego", z którym Palus był przez wiele lat związany. "To niestety prawda. Covid. Nasz Kazik, który był z nami na tylu obsługach, symbol DZ. Znali go wszyscy w śląskiej prasie, wszyscy dziennikarze, ale też wszyscy prezesi, prezydenci, wojewodowie, do których jeździliśmy na rozmowy, kiedy jeszcze polityka była normalna. Gdy dziś mówimy „redakcyjny kierowca”, nikt nie rozumie, o co chodzi. Ale kiedyś Kazik jeździł z nami redakcyjnym Focusem czy Astrą na wszystkie materiały, daleko i blisko, woził strony do drukarni, odbierał nas z pracy, gdy wieczorem było za wesoło", napisał Marek Twaróg na Facebooku. "Zawsze wesoły, zawsze świetny kumpel, kochany człowiek. Cześć, Kazik, cześć Kaziutek. Kondolencje dla bliskich", podkreślił. 

Dr Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE