Koronawirus zabił kolejne osoby na Śląsku! Ofiary z trzech różnych miast!

2020-06-06 10:40 SCH
Koronawirus w Polsce
Autor: DOMIN

Koronawirus w Polsce. Epidemia wirusa SARS-CoV-2 zbiera śmiertelne żniwo na Śląsku. W sobotę (6 czerwca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych sześciu ofiarach koronawirusa w naszym kraju. Niestety, trzy osoby są z województwa śląskiego! Kim byli pacjenci? Sprawdź najnowsze informacje!

Koronawirus na Śląsku. Kolejne trzy osoby nie żyją

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na Śląsku. W naszym regionie sytuacja jest obecnie najgorsza. Rośnie liczba ofiar epidemii wirusa SARS-CoV-2 w woj. śląskim. W sobotę (6 czerwca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech kolejnych przypadkach śmiertelnych.

Kim byli pacjenci? To dwie kobiety i jeden mężczyzna. W Gliwicach zmarł 74-letni pacjent. Ponadto walkę z koronawirusem przegrała 93-letnia kobieta z Bielska-Białej oraz 80-latka w Tychach. W sumie na Śląsku już 238 osób zmarło z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Niestety, jest też coraz więcej zachorowań. Fatalnie wygląda sytuacja w kopalniach. Nowym ogniskiem koronawirusa na Śląsku jest KWK "Zofiówka", gdzie w sobotę (6 czerwca) potwierdzono aż 190 nowych przypadków zakażenia. W sumie w woj. śląskim na COVID-19 zachorowało już 9158 osób, zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich regionów Polski.

Tymczasem w całej Polsce koronawirusem zaraziło się 25669 osób, zaś 1143 pacjentów zmarło.

Maturzyści z całej Polski o egzaminach, nauce w czasie pandemii i rygorze sanitarnym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.