Koronawirus. ZAKAZ korzystania z placu zabaw! Rodzice zapłacą krocie za swawole dzieci!

2020-03-24 9:21 ToM
Koronawirus. ZAKAZ korzystania z placu zabaw! Rodzice zapłacą krocie za swawole dzieci!
Autor: Stimoroll /Wikimedia Commons Koronawirus. ZAKAZ korzystania z placu zabaw! Rodzice zapłacą krocie za swawole dzieci!

500 zł - mandat o takiej wysokości zapłacą osoby łamiące zakaz korzystania z placów zabaw w Sosnowcu. To efekt decyzji prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego, która zapadła w związku z epidemią koronawirusa.

Zarządzenie zostało podpisane przez prezydenta Sosnowca w poniedziałek, 23 marca, w życie weszło dzień później. Osoby, które złamią zakaz korzystania z placów zabaw i siłowni pod gołym niebem, będą musiały się liczyć z mandatem w wysokości 500 zł.

- Wygrodzenia placów zabaw czy też ich zamknięcie tam, gdzie była taka możliwość, również nie działa: nadal obserwujemy na nich ludzi. To sprawia, że grupa kolejnych osób też się wyłamuje i mamy w jednym miejscu po kilkanaście osób - mówi na łamach "Wyborczej" Chęciński.

Zakaż korzystania z placów zabaw obowiązuje od wtorku, 24 marca, do odwołania. Zarządzenie zapadło na podstawie art. 40 ust. 3 i 4 oraz art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2019, poz. 506 - t jedn. z późn. zm.).

Jak dzieci spędzają kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.