Koszmarny wypadek na A1. W Wieszowie TIR zderzył się samochodami osobowymi

i

Autor: Pixabay

Dramat na drodze

Koszmarny wypadek na A1. W Wieszowie TIR zderzył się samochodami osobowymi

Koszmarny wypadek na autostradzie A1 w Wieszowie. Doszło tam do zderzenia TIRa z trzema samochodami osobowymi. Do zdarzenia doszło w newralgicznym miejscu, przy zjeździe na węzeł autostradowy na Bytom. Trasa jest całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.

Wypadek na autostradzie A1. Trasa jest całkowicie zablokowana

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło po godz. 12 na autostradzie A1 w Wieszowie w woj. śląskim. Zderzyły się trzy samochody. Ciężarowy TIR zderzył się z samochodami osobowymi. Ranni zostali kierowcy. Na miejscu lądował helikopter LPR.

- Po wypadku zablokowane zostały oba kierunki ruchu: na Łódź i na Ostrawę. Obecnie pas w kierunku Łodzi nadal jest zablokowany na czas usuwania skutków wypadku - informuje mł. asp. Maciej Świderski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Wiadomo, że jedna ofiara wypadku była w ciężkim stanie. Dlatego wezwano na pomoc załogę śmigłowca LPR. Ostatecznie jednak ranny nie został zabrany na pokład. Trafił do szpitala karetką pogotowia.

Po wypadku na A1 w Wieszowie momentalnie utworzyły się ogromne korki. Trasa w kierunku Ostrawy została już udrożniona, lecz przed godz. 14 wciąż ruch w kierunku Łodzi był utrudniony. Korek miał prawie 2 km długości zaczynał się już na wysokości Świętoszowic. Policja wyznaczyła objazd przez DK 78.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany