Wypadek w Małobądzu

i

Autor: KPPS W BĘDZINIE Wypadek w Małobądzu

Pijany pędził Małobądzką, wypadł z drogi i gruchnął w słup. Zginęła jedna osoba

Koszmarny wypadek w Będzinie na ulicy Małobądzkiej. Strażacy musieli wyciągać zakleszczonych ludzi z samochodu. Jak się okazało, kierujący fordem 34-latek pędził przez Będzin i wypadł na łuku drogi. Jego i nieprzytomnego pasażera z samochodu wycinali strażacy. Niestety, jedna osoba poniosła śmierć.

Koszmarny wypadek w Będzinie. Kierowca z impetem uderzył w słup

Do tego tragicznego wypadku doszło we wtorek 22 marca. 34-letni kierowca pędził ulicą Małobądzką w Będzinie w kierunku Sosnowca.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca wypadł na łuku drogi i uderzył w słup trakcji tramwajowej. Jak się okazało miał 1,5 promila alkoholu w organizmie - mówi st. sierż. Marcin Szopa, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Przeczytaj koniecznie: Straszna śmierć kobiety pod kołami ciężarówki. Dramat na przejściu dla pieszych w Katowicach

Kierowcę i nieprzytomnego pasażera z samochodu musieli wycinać strażacy. Obaj zostali w stanie ciężkim przetransportowani do szpitala. Niestety, pasażer zmarł. Kierowca forda z licznymi obrażeniami przebywa w szpitalu. Kontakt z nim na razie jest utrudniony.

Czytaj także: Wypadek na DK 86 w Będzinie. Wjechał oplem w tył bmw! Nie miał uprawnień

Jak informuje będzińska policja, tylko od początku roku zatrzymanych zostało 71 nietrzeźwych kierowców. W tym samym okresie w 2021 roku było to 42 kierowców.

Super Raport 23.03 (Grzegorz Schetyna - PO, ppłk Krzysztof Przepiórka oraz Katarzyna Łażewska-Hrycko - Główny Inspektor Pracy) Sedno Sprawy: S.Mentzen
Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?