Łzy cisną się do oczu

Pogrzeb Krzysztofa Tyfla. 32-latek z Częstochowy poległ na wojnie w Ukrainie

2022-12-23 13:49

Krzysztof Tyfel zginął 4 grudnia walcząc w Legionie Międzynarodowym w Ukrainie. 32-latek walczył z towarzyszami broni pod Bachmutem, kilkudziesięciotysięcznym miastem w Donieckim Zagłębiu Węglowym. W czwartek, 22 grudnia odbyło się pożegnanie bohatera walczącego o wolność Ukrainy w Równem.

Krzysztof Tyfel spoczął na cmentarzu w Równem

32-letni Krzysztof Tyfel z Częstochowy walczył w Legionie Międzynarodowym o wolność Ukrainy. W niedzielę, 4 grudnia Mateusz Lachowski, korespondent Polsat News, przekazał tragiczną wieść o śmierci Krzysztofa i jego kompana Janka Szeremety podczas ostrzału artylerii. Obaj walczyli z Rosjanami pod Bachmutem, gdzie ciężki bój trwa do tej pory. Właśnie tam polegli za Ukrainę. Krzysztof przebywał w Równem od kwietnia. Najpierw jako wolontariusz i instruktor szkolił cywilów do walki. Potem sam zdecydował się pójść na front.

Jak podaje "Monitor Wołyński", Krzysztof Tyfel został pożegnany 22 grudnia w Równem. Wraz z Krzysztofem oddawano hołd 20-letniemu Bohdanowi Dzedzeli. Mężczyzna zginął 19 marca w pod Sniguriwką w obwodzie mikołajowskim. Ze względu na silny ostrzał rosyjski dopiero teraz pojawiła się możliwość zebrania szczątków młodego żołnierza i pochowania ich w ziemi.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 27 grudnia w Częstochowie w kaplicy Cmentarza Komunalnego przy ul. Radomskiej.

Sonda
Mówisz "na Ukrainie" czy "w Ukrainie"?
Ukraina składa wniosek o dołączenie do NATO. Całe wystąpienie.
Nasi Partnerzy polecają