Ksiądz Piotr Faliński nie żyje

i

Autor: Diecezja Gliwicka

Przykre wieści

Ksiądz Piotr Faliński nie żyje. Proboszcz parafii św. Mikołaja w Rudnie miał 61 lat

2022-12-26 7:14

Nie żyje ksiądz Piotr Faliński. Proboszcz parafii św. Mikołaja w Rudnie oraz diecezjalny kapelan Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych miał 61 lat. Zmarł 23 grudnia. Informację o śmierci duchownego przekazała na Facebooku Diecezja Gliwicka na swoim oficjalnym profilu.

Ksiądz Piotr Faliński miał 61 lat. Zmarł 23 grudnia. O śmierci proboszcza parafii św. Mikołaja w Rudnie oraz diecezjalnego kapelana Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych poinformowała na swoim profilu na Facebooku Diecezja Gliwicka. Duchowny sprawował posługę od 36 lat.

Portal gość.gliwice.pl opublikował krótką notę biograficzną zmarłego duchownego. Ksiądz Piotr Faliński urodził się 28 maja 1961 roku w Prudniku, święcenia kapłańskie przyjął w 1986 roku w Opolu. Pełnił posługę wikariusza w parafiach św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, św. Antoniego w Tworogu, św. Bartłomieja w Gliwicach oraz proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pławniowicach (1997-2002) i św. Mikołaja w Rudnie od 2002 roku. Duchowny był również diecezjalnym kapelanem Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych, a także członkiem Koła Łowieckiego Daniel w Gliwicach.

Pogrzeb księdza Piotra Falińskiego odbędzie się w czwartek (29 grudnia), o godz. 10.00, w parafii św. Mikołaja w Rudnie.

Politycy od Kuchni. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany