To prawdziwy hit!

Ksiądz z Rybnika robił to z uczennicami na lekcjach religii! Nagrania krążą po sieci

2022-12-10 9:31

Takich rzeczy rzadko można spodziewać się po księdzu. Katecheta z Rybnika postanowił w dość niekonwencjonalny sposób poprowadzić lekcje religii. Na dodatek opublikował nagrania na TikToku! Krótkie filmy z udziałem duchownego i jego podopiecznych stały się prawdziwym hitem sieci!

Ksiądz-tiktoker

Lekcje religii wielu kojarzą się z czymś archaicznym. Młodzi ludzie są coraz mniej zainteresowani wiarą, katechezy często ich nudzą, przez co rezygnują udziału w zajęciach. Nie każdy ksiądz czy katecheta potrafi zdobyć zaufanie uczniów i zainteresować ich nauką o Kościele i wierze. Są jednak wyjątki, takie jak ksiądz Adrian z Rybnika, który prowadzi katechezy w dość niekonwencjonalny sposób. Żeby jeszcze bardziej dotrzeć do młodych ludzi, założył kanał na TikToku. Krótkie filmy z udziałem księdza i jego uczniów robią prawdziwą furorę!

Katecheta tańczy z uczennicami

Ksiądz z Rybnika występuje na TikToku jako @padre.adriano. Za pośrednictwem tego medium nie tylko przekazuje ważne informacje na temat wiary, ale także pokazuje nagrania z prowadzonych przez niego lekcji. Na filmikach opublikowanych przez katechetę można m.in. zobaczyć jak... tańczy w towarzystwie swoich uczennic! Wspólnie z nimi przygotowuje układy choreograficzne, a nagrania publikuje na popularnym portalu, wzbudzając ogromne zainteresowanie i zachwyt. Wielu młodych ludzi wręcz zazdrości swoim kolegom ze Śląska takiego katechety!

"Mogłabym się nawrócić"

Pod filmami z tanecznymi popisami księdza i jego podopiecznych wysypała się prawdziwa lawina komentarzy, w zdecydowanej większości pozytywnych. Młodzi ludzie zgodnie twierdzą, że chcieliby mieć takiego katechetę jak ksiądz Adrian.

"W końcu miałabym motywacje, żeby chodzić na religię."

"Mogłabym się nawrócić."

"Można mieć dobry kontakt z młodzieżą? Można!"

"No i zrobił mi ksiądz dzień"

"Takie coś szanuję. Oby księża zaczęli dostrzegać. że do młodych i tych średnich to niestety trzeba mówić językiem dzisiejszych czasów."

"Super relacje z młodzieżą. Brawo!"

"Gdyby wszyscy księża tacy byli, to młodzież by chętnie na religię chodziła."

"Taka religia to ja rozumiem."

- czytamy w komentarzach.

Sonda
Czy religię należy usunąć ze szkół?
Rzucam hasło: ks. Maciej Czaczyk

Mimo starań wielu księży, wierni masowo odchodzą od Kościoła. Dlaczego tak się dzieje?

Posłuchaj rozmowy o kryzysie polskiego Kościoła!

Listen to "Czarny protest, skandale i memy z papieżem. Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają