Ktoś widział tę dziewczynkę? Jeśli tak, to trzeba dać znać policji

2019-10-22 16:18 abe
Justyna Wiedeńska_zaginiona
Autor: Śląska Policja

Justyna Wiedeńska ma 13 lat. Wyszła z domu do szkoły rankiem we wtorek (22 października) i nie odezwała się do rodziny. Sprawa musi niebłaha skoro częstochowska policja w tym samym dniu opublikowała komunikat o poszukiwaniach zaginionej.

Częstochowska policja podkreśla, że dziewczynka nie dotarła do szkoły, Wychodząc do niej była ubrana w ciemne dresowe spodnie, białą bluzkę, niebieską kurtkę z zielonym zamkiem, czarne buty z różowymi sznurówkami. Miała czarną torebkę na naramiennym pasku. Podajemy, za policją, rysopis zaginionej: wzrost ok. 165 cm, szczupłej budowy ciała, włosy ciemny blond, proste do ramion, oczy brązowe. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie – telefon (34) 369 12 55/1266 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu alarmowego 112.

Przypominamy, że zaginięcie można zgłosić w każdej chwili – najlepiej jak najszybciej. Nie jest prawdą jest, że od zaginięcia musi upłynąć 24 lub 48 godzin. „Uprawnionym do zgłoszenia zaginięcia jest: członek rodziny, opiekun prawny lub przedstawiciel ustawowy osoby zaginionej; kierownik instytucji, w której osoba zaginiona przebywała w celu leczenia albo sprawowania nad nią opieki; każda osoba, która w zgłoszonym zawiadomieniu uzasadnia podejrzenie popełnienia przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności osoby zaginionej, albo wskazuje jednoznacznie okoliczności zaginięcia takiej osoby; przedstawiciel właściwego urzędu konsularnego, jeżeli osobą zaginioną jest cudzoziemiec” – radzi Fundacja ITAKA, statutowo zajmująca się poszukiwaniem zaginionych.