Łaziska Górne. O krok od tragedii! Motocyklista WPADŁ prosto na samochód!

2020-07-14 10:04
Wypadek w Łaziskach Górnych
Autor: Policja Śląska

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło wczoraj ( 13 lipca) około godziny 18:30 w Łaziskach Górnych na ulicy Brada. Kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniemu motocykliście. Na szczęście kierowcy jednośladu nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do kolizji doszło wczoraj (13 lipca) około godziny 18:30 w Łaziskach Górnych na ulicy Brada. Skierowani na miejsce policjanci drogówki ustalili, że kierujący oplem astra 46-latek, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku centrum miasta 26-letniemu motocykliście.

- Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, jednak kierujący jednośladem  nie wymagał hospitalizacji. Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 300 zł - informuje mikołowska policja.

Policja apeluje o rozwagę, bowiem latem na drogach jest zdecydowanie więcej jednośladów niż w innych porach roku. Dodają, że należy trzymać dystans od motocyklistów. W szczególności, że wśród nich jest wielu młodych i niedoświadczonych kierowców. Z kolei samym motocyklistom mundurowi przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków jazdy i odzieży ochronnej, a także obowiązkowym kasku.

- Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Bez względu więc na to, jaki środek transportu wybierzemy, na drodze zawsze powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem. Wszyscy chcemy przecież tego samego - bezpiecznie dojechać do celu. Życzliwość, uprzejmość, ostrożność – to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocykli i samochodów - podsumowują policjanci.

Duda na Jasnej Górze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE