Samopodpalenie w Lędzinach

i

Autor: Karol Świerkot Samopodpalenie w Lędzinach

Lędziny: 32-latek oblał się łatwopalną cieczą i podpalił. Ma poparzone 100 proc. powierzchni ciała

2015-06-26 10:47

Oblał się łatwopalną cieczą i podpalił. 32-latek z Lędzin, z niewyjaśnionych przyczyn dokonał w czwartek samopodpalenia na osiedlu Ziemowt w Lędzinach. Jego stan jest ciężki.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 20.30 na osiedlu Ziemowit w Lędzinach. 32-letni mieszkaniec osiedla najpierw polał się łatwopalną cieczą, a następnie podpalił. 

- Świadkowie próbowali go gasić, mimo to, mężczyzna doznał licznych oparzeń trzeciego stopnia. Ma poparzone 100 proc. powierzchni ciała - mówi Katarzyna Skrzypczyk, rzeczniczka bieruńskiej komendy policji. 

Ze względu na ciężki stan poszkodowanego, wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym 32-latek został przewieziony do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. 

- Stan pacjenta jest bardzo ciężki, jest niewydolny krążeniowy i  oddechowo. To jest stan zagrażający życiu – informuje dr Justyna Glik z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich w rozmowie z Serwisem Lokalnym. 

Nie wiadomo dlaczego mężczyzna dokonał tak desperackiego czynu. Sprawę bada już policja i prokuratura. Wiadomo, że 32-latek nie leczył się psychiatrycznie. 

SAMOPODPALENIE NA OSIEDLU ZIEMOWIT! 32-letni mężczyzna na osiedlu Ziemowit w Lędzinach oblał się łatwopalną cieczą i...Posted by Lędziny - Porozmawiaj o sprawach miasta on 25 czerwca 2015
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają