Magda wybiegła na pasy zza autobusu. Potrącił ją samochód. Nagranie wbija w fotel

i

Autor: Policja śląska Magda wybiegła na pasy zza autobusu. Potrącił ją samochód. Nagranie wbija w fotel

Magda wybiegła na pasy zza autobusu. Potrącił ją samochód. Nagranie wbija w fotel

15-letnia Magda, 29 maja wybiegła zza autobusu na przejście dla pieszych. Wbiegła na pasy na czerwonym świetle, chwilę później potrącił ją samochód. Dziewczynka wyleciała bezwładnie w powietrze. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, zakończyło się jednak szczęśliwie. Nastolatka przeżyła. - Byłam bardzo nieostrożna. Teraz wiem, że powinnam patrzeć na sygnalizację, a nie na to, że się spieszę - mówi Magda.

To była chwila nieuwagi, Magda spieszyła się na spotkanie z koleżanką. Wbiegła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

- To było skrzyżowanie. Przejechał autobus i on trochę mi zasłonił światła. Nie poczekałam, tylko ruszyłam. Zobaczyłam nadjeżdżający samochód i zaczęłam biec - wspomina 15-letnia Magda Szymańska.

Na nagraniu widać, jak dziewczyna wylatuje w powietrze na dwa metry, a jej ciało bezwładnie spada na pobocze między metalowe barierki odgradzające chodnik od ulicy. Dziewczyna miała bardzo dużo szczęścia, bo przeżyła.

- Jak leżałam, to wydawało mi się, że obudziłam się w innym świecie. W pierwszej chwili myślała, że jestem w zupełnie innym miejscu. Nie próbowałam wstać. Wiedziałam, że coś się stało, ale do końca nie byłam świadoma co. Pierwszy pomocy udzielił mi kierowca z wypadku. To był kierowca z Ukrainy i było mi wstyd, że wiózł jedzenie ludziom i mnie potrącił. Zaczęłam go przepraszać - wspomina Magda.

Czytaj także: Ślemień. Ciężarówka przewróciła się i zawisła do góry kołami na skarpie

Magda wybiegła na pasy zza autobusu. Potrącił ją samochód. Nagranie wbija w fotel

15-latka ma mnogie złamanie kości udowej, porusza się o dwóch kulach z nogą w ortezie. Operacja nie była konieczna.

- Byłam bardzo nieostrożna. Teraz wiem, że powinnam patrzeć na sygnalizację, a nie na to, że się spieszę. Wygrałam drugie życie - mówi Magda.

By przestrzec innych, Magda wzięła udział w policyjnej kampanii "Bezpieczne wakacje". Śląscy policjanci przygotowali spot, który ma wpłynąć na wyobraźnię szczególnie młodych uczestników ruchu.

Czytaj również: Tak żyje optyk-pedofil z Sosnowca. Zamordował 11-letniego Sebastianka, a teraz go karmią gulaszem [ZDJĘCIA]

- Pamiętajmy, że tylko realne odtworzenie tego, co się stało w rzeczywistości, pozwala na to, żeby zdobyć właściwe odczucia, zdobyć właściwe zachowania i odczuć ból. A ból Magda odczuwa do dzisiaj, pomimo tego, że od wypadku minęło kilkanaście dni - mówił podczas konferencji prasowej zastępca szefa wydziału ruchu drogowego KWP w Katowicach komisarz Tomasz Bratek.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE