Morderca Sebastiana karmiony kotletami

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express, sw.gov.pl Tak żyje optyk-pedofil z Sosnowca. Zamordował 11-letniego Sebastianka, a teraz go karmią gulaszem

Tak żyje optyk-pedofil z Sosnowca. Zamordował 11-letniego Sebastianka, a teraz go karmią gulaszem [ZDJĘCIA]

W środę do Sądu Okręgowego w Sosnowcu trafił akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi M., optykowi z Sosnowca. Mężczyzna przyznał się do uprowadzenia i zabójstwa 11-letniego Sebastianka z Katowic. Na rozprawę czeka w neogotyckim budynku więzienia w Raciborzu, gdzie dostaje regularne posiłki zaplanowane przez dietetyka.

Tomasz M., znany jako optyk z Sosnowca, stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia za zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

Optyk z Sosnowca wkrótce stanie przed sądem. Tomasz M. w ubiegłym roku porwał i brutalnie zabił 11-letniego Sebastianka. Od czasu zatrzymania i przedstawienia zarzutów przebywa w Zakładzie Karnym w Raciborzu.

Neogotycki budynek więzienia został wzniesiony w latach 1843-1851. Spełniał rolę centralnego więzienia dla Górnego Śląska. Dziś kary odbywają w nim skazani zarówno na te krótkie, jak i te najsurowsze wyroki - również dożywotnie. Placówka uchodzi za najcięższe więzienie w regionie. 

Menu w więzieniu 

Mimo zapytań o przykładowe dzienne menu w Zakładzie Karnym w Raciborzu, rzeczniczka nie zdradziła nam jadłospisu. Jednak o tym, czym żywią się więźniowie, dowiadujemy się z oficjalnych informacji służby więziennej.

Czytaj również: Czy skazany za zabójstwo "Pershinga" wyjdzie na wolność wcześniej? Decyzja zapadnie wkrótce

Skazany przebywający w dowolnym zakładzie karnym lub areszcie śledczym otrzymuje trzy razy dziennie napój i posiłki o odpowiedniej wartości odżywczej, w tym co najmniej jeden posiłek gorący. Jak informuje służba więzienna, wartość energetyczna posiłków, w ramach dziennego wyżywienia osadzonych, zawiera nie mniej niż 2800 kcal dla osadzonych do 18. roku życia oraz 2600 kcal dla pozostałych osadzonych. - W przydzielanych racjach żywnościowych uwzględnienia się rodzaj wykonywanej pracy i wiek skazanego, a w miarę możliwości także wymogi religijne i kulturowe - podaje SW.

Czytaj również: Piekary Śląskie. Tiry zmiażdżyły osobówkę na autostradzie A1. Służby pracowały 10 godzin [ZDJĘCIA]

I tak przykładowo w ciągu dnia osadzeniu jedzą między innymi:

  • Na śniadanie - herbatę, chleb, margarynę, kiełbasę golonkową
  • Na obiad - zupę koperkową z ryżem, gulasz wołowy, ziemniaki, surówkę z ogórków, kompot
  • Na kolację -  herbatę, chleb, margarynę, mielonkę prasowaną

Menu optyka z Sosnowca z pewnością wygląda podobnie. A jak wyglądają jego "warunki mieszkalne"? W galerii poniżej zobaczycie wnętrza więzienia w Raciborzu:

Express Biedrzyckiej 23.06 (Robert Biedroń, Paweł Szramka, gen. Bogusław Pacek) Sedno Sprawy: Artur Soboń
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE