Morderca Sebastiana karmiony kotletami

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express, sw.gov.pl Tak żyje optyk-pedofil z Sosnowca. Zamordował 11-letniego Sebastianka, a teraz go karmią gulaszem

Tak żyje optyk-pedofil z Sosnowca. Zamordował 11-letniego Sebastianka, a teraz go karmią gulaszem [ZDJĘCIA]

W środę do Sądu Okręgowego w Sosnowcu trafił akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi M., optykowi z Sosnowca. Mężczyzna przyznał się do uprowadzenia i zabójstwa 11-letniego Sebastianka z Katowic. Na rozprawę czeka w neogotyckim budynku więzienia w Raciborzu, gdzie dostaje regularne posiłki zaplanowane przez dietetyka.

Tomasz M., znany jako optyk z Sosnowca, stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia za zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

Optyk z Sosnowca wkrótce stanie przed sądem. Tomasz M. w ubiegłym roku porwał i brutalnie zabił 11-letniego Sebastianka. Od czasu zatrzymania i przedstawienia zarzutów przebywa w Zakładzie Karnym w Raciborzu.

Neogotycki budynek więzienia został wzniesiony w latach 1843-1851. Spełniał rolę centralnego więzienia dla Górnego Śląska. Dziś kary odbywają w nim skazani zarówno na te krótkie, jak i te najsurowsze wyroki - również dożywotnie. Placówka uchodzi za najcięższe więzienie w regionie. 

Menu w więzieniu 

Mimo zapytań o przykładowe dzienne menu w Zakładzie Karnym w Raciborzu, rzeczniczka nie zdradziła nam jadłospisu. Jednak o tym, czym żywią się więźniowie, dowiadujemy się z oficjalnych informacji służby więziennej.

Czytaj również: Czy skazany za zabójstwo "Pershinga" wyjdzie na wolność wcześniej? Decyzja zapadnie wkrótce

Skazany przebywający w dowolnym zakładzie karnym lub areszcie śledczym otrzymuje trzy razy dziennie napój i posiłki o odpowiedniej wartości odżywczej, w tym co najmniej jeden posiłek gorący. Jak informuje służba więzienna, wartość energetyczna posiłków, w ramach dziennego wyżywienia osadzonych, zawiera nie mniej niż 2800 kcal dla osadzonych do 18. roku życia oraz 2600 kcal dla pozostałych osadzonych. - W przydzielanych racjach żywnościowych uwzględnienia się rodzaj wykonywanej pracy i wiek skazanego, a w miarę możliwości także wymogi religijne i kulturowe - podaje SW.

Czytaj również: Piekary Śląskie. Tiry zmiażdżyły osobówkę na autostradzie A1. Służby pracowały 10 godzin [ZDJĘCIA]

I tak przykładowo w ciągu dnia osadzeniu jedzą między innymi:

  • Na śniadanie - herbatę, chleb, margarynę, kiełbasę golonkową
  • Na obiad - zupę koperkową z ryżem, gulasz wołowy, ziemniaki, surówkę z ogórków, kompot
  • Na kolację -  herbatę, chleb, margarynę, mielonkę prasowaną

Menu optyka z Sosnowca z pewnością wygląda podobnie. A jak wyglądają jego "warunki mieszkalne"? W galerii poniżej zobaczycie wnętrza więzienia w Raciborzu:

Express Biedrzyckiej 23.06 (Robert Biedroń, Paweł Szramka, gen. Bogusław Pacek) Sedno Sprawy: Artur Soboń
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?