Czy skazany za zabójstwo "Pershinga" wyjdzie na wolność wcześniej? Decyzja zapadnie wkrótce

2022-06-23 13:43
Czy skazany za zabójstwo Pershinga wyjdzie wcześniej? Decyzja zapadnie 12 lipca
Autor: Marcin Łobaczewski/Super Express Czy skazany za zabójstwo "Pershinga" wyjdzie wcześniej? Decyzja zapadnie 12 lipca

Sąd Apelacyjny w Katowicach zdecyduje, czy skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo "Pershinga", Ryszard Bogucki wyjdzie wcześniej z więzienia. Sąd Okręgowy w Częstochowie 6 czerwca wydał wyrok w sprawie warunkowego przedterminowego zwolnienia Boguckiego, jednak wyrok zaskarżyła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Ryszard Bogucki skazany za zabójstwo "Pershinga", wyjdzie na wolność? Szokujące doniesienia

O tym, czy Ryszard Bogucki, zostanie zwolniony na 3 i pół roku przed upływem kary, zdecyduje Sąd Apelacyjny w Katowicach 12 lipca. Bogucki został skazany za zabójstwo Andrzeja K., ps. Pershing na 25 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Częstochowie 6 czerwca wydał wyrok w sprawie warunkowego przedterminowego zwolnienia Boguckiego, wyrok ten zaskarżyła częstochowska prokuratura.

Czytaj także: Co dalej z nożownikiem, który zaatakował 12-letnią Zosię? Decyzję wyda sąd

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Kaczyński zbiera posłów by pozbyć się Ziobry. Kibicuję mu w tym

Według prokuratury, zamiar zabójstwa "Pershinga" zrodził się w październiku lub listopadzie 1999 roku. Motywem zbrodni miała być chęć awansu w hierarchii przestępczej. Bogucki w sprawie „Pershinga” został skazany w 2003 r. przez sąd w Nowym Sączu; wyrok 25 lat więzienia uprawomocnił się w 2004 r. Jak wynika z materiału dowodowego, udział w zamachu na „Peshinga” brali Bogucki, „Rzeźnik” i Adam K., ps. Dziadek, który później został świadkiem koronnym (już nie żyje); cała trójka czekała na "Pershinga" w skradzionym wcześniej samochodzie na parkingu w Zakopanem.

Czytaj również: Tomasz M., znany jako optyk z Sosnowca, stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia za zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

Gdy kończący jazdę na nartach „Pershing” podszedł do swego mercedesa, "Rzeźnik" i Bogucki wysiedli z auta i podeszli do ofiary; to Bogucki strzelał do "Pershinga", Ryszard N. stał dalej i oddał strzały w górę, aby odstraszyć świadków – wynika prawomocnych wyroków. Także N., odpowiadający z osobnym procesie, został później skazany na 25 lat więzienia. Za podżeganie do tej zbrodni na 10 lat więzienia skazano natomiast Mirosława D., pseud. Malizna.

Od 2003 roku Bogucki był także podejrzany o nakłanianie i współudział w zabójstwie Papały, zastrzelonego w Warszawie 25 czerwca 1998 r. Takie same zarzuty postawiono w listopadzie 2005 r. domniemanemu szefowi gangu pruszkowskiego Andrzejowi Z., ps. Słowik. W lipcu 2013 r. warszawski sąd uniewinnił Boguckiego i "Słowika" od tych zarzutów.

Czytaj koniecznie: Ania zmarła nagle na oczach synka. Teraz pani Janina walczy o wnuki

O tym, że Bogucki konsekwentnie nie przyznaje się do zabicia „Pershinga” przypomnieli w piśmie przesłanym przed kilkoma dniami PAP jego obrońcy – adwokaci Emilia Mądrecka i Grzegorz Szwoch. Jak dodali ich klient wskazuje, że w sprawie Andrzeja K. „został niesłusznie skazany, a przez ostatnie lata swoje działania prawne koncentrował na przygotowaniu wniosku o wznowienie postępowania karnego, aktualnie oczekującego od 28 miesięcy na rozpoznanie przez Sąd Najwyższy”.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE