Dziewczynka - zdj. poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Mają 12 lat. Jak tak dalej pójdzie, to skończą za kratkami

2019-11-27 14:08

Mowa o dwóch 12-latkach, którym nie straszne żadne konsekwencje, skoro z jednego ze sklepów postanowiły ukraść kilka fantów. Co prawda kradzież tę można traktować w kategoriach "drobnicy", ale jeśli zaczęły tak wcześnie, to należy sobie zadać pytanie, co z nich wyrośnie.

Całe zajście miało miejsce w Jastrzębiu-Zdroju w niedzielę. Dwie małe złodziejki w wieku 12 lat zostały przyłapane na kradzieży ozdób do włosów oraz zimowej czapki o łącznej wartości 75 złotych. Zostały przekazane policjantom, a Ci o całym zajściu poinformowali policję. Teraz ich losem zajmie się sąd rodzinny.

Policja apeluje przy tej okazji, aby zwrócić baczną uwagę na swoje pociechy. Przede wszystkim policjanci proszą, by tłumaczyć im, jak poważne mogą być konsekwencje prawne ich czynów. Należy również zwracać na pewne zachowania wśród dzieci, które mogą być odstępstwem od normy. Chodzi o wulgarne słownictwo, ucieczki z domu, wagarowanie, palenie papierosów i picie alkoholu. Im wcześniej rodzic rozpozna pewne oznaki demoralizacji, tym lepiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE