Matura 2020 na Śląsku. Co czwarty maturzysta oblał egzamin!

2020-08-12 8:43 Rafał Strzelec
Matura 2020. Wyniku matury na Śląsku
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Matura 2020

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała dane dotyczące egzaminu maturalnego w tym roku. OKE przedstawiła wyniki z województwa śląskiego. Jak się okazało prawie co czwarty maturzysta oblał egzamin dojrzałości. Szczegóły na se.pl.

Matury 2020 na Śląsku. OKE podała wyniki

Przypomnijmy, że tegoroczne matury były wyjątkowe - uczniowie przystąpili do egzaminu dojrzałości dopiero w czerwcu z powodu epidemii koronawirusa. W województwie śląskim do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym przystąpiło 28 972 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników) w województwie śląskim. Uczniowie zdawali egzamin obowiązkowy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Jak czytamy w raporcie spośród 28 972 maturzystów, którzy przystąpili do egzaminu, zdało 21 340 (73,7 proc.). Do poprawki może przystąpić 17,8 proc. (nieco ponad 5 tys.) maturzystów, z kolei 8,5 proc. oblało egzamin z więcej niż jednego przedmiotu. Zdawalność była wyższa w liceach (80,4 proc.) niż technikach (64,0 proc.).

Najtrudniejszym przedmiotem okazała się jak zwykle matematyka. Odsetek sukcesów (procent osób, które zdały egzamin) wynosi 78 procent. Maturę z polskiego zdało 93 proc., taki sam poziom zdawalności odnotowano z j. angielskiego na poziomie podstawowym. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Julia Wieniawa pokazuje nowe mieszkanie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.