Chorzów. Zamordowany dziennikarz TVN

i

Autor: Foto i reprodukcja SUPER EXPRESS (3) Chorzów. Zamordowany dziennikarz TVN

Mąż Eweliny pilnie poszukiwany! Maczał palce w zabójstwie dziennikarza TVN? Wymowne słowa prokuratora

Prokuratura ustala okoliczności zabójstwa dziennikarza TVN. Paweł K. (+29) zginął od 50 ciosów nożem, jakie otrzymał od nieznanego jeszcze mordercy. Na masakrę patrzyła Ewelina Ż. Śledczy poszukują męża 32-letniej kobiety. Mają swoje przypuszczenia na temat jego roli w całej sprawie. - Zakładamy, że możliwym jest, że mężczyzna będący w związku z tą kobietą w akcie desperacji miłosnej dopuścił się tego czynu - twierdzi prokurator Cezary Golik.

Zabójstwo dziennikarza TVN, Pawła K. miało miejsce w nocy z 26 na 27 marca. Mężczyzna siedział w samochodzie ze swoją znajomą Eweliną Ż. w okolicach stadionu GKS Katowice, ale na obszarze wciąż będącym w granicach administracyjnym Chorzowa. Wtedy zza krzaków do samochodu podbiegł nieznany mężczyzna, który ugodził Pawła nożem, a potem wyciągnął go z samochodu, bił się z nim i zadawał kolejne ciosy. Ogółem, co wykazała sekcja zwłok, było ich aż 50! Morderca miał gonić Ewelinę, ale ta zdołała uciec z miejsca zdarzenia samochodem wraz z rannym dziennikarzem. Zawiozła go na pogotowie, ale nie było już szans, żeby go uratować. Paweł K. zmarł.

Zobacz także: Dziennikarz TVN zamordowany w Chorzowie. Kim był Paweł K.? Zginął od ciosów nożem

Zabójstwo dziennikarza TVN. Zdjęcia zamordowanego Pawła i Eweliny Ż.

Zabójstwo dziennikarza TVN. Śledczy szukają męża Eweliny Ż.

Śledczy szukają męża Eweliny Ż. Ich zdaniem mężczyzna może coś wiedzieć na temat zabójstwa, ale nadal pozostaje nieuchwytny. Jedna z hipotez mówi, że to on dokonał zbrodni.

- Zakładamy, że możliwym jest, że mężczyzna będący w związku z tą kobietą w akcie desperacji miłosnej dopuścił się tego czynu. Nie ma co ukrywać, że jest to jedna z wersji śledczych. Problem jest taki, że ten mężczyzna jest na ten moment nieuchwytny, co potęguje przypuszczenie – ale jest to ciągle przypuszczenie – że może być on sprawcą tego przestępstwa - mówi Prokurator Rejonowy z Chorzowa, Cezary Golik.

Zobacz koniecznie: Zabójstwo dziennikarza TVN: Na jaw wyszły szokujące szczegóły! Ciarki przechodzą po plecach

Pojawiają się nieoficjalne doniesienia, jakoby telefon męża Eweliny Ż. logował się z okolic miejsca zbrodni w momencie tragedii. Ale tych doniesień śledczy nie potwierdzają. Prokurator przyznaje jednak, że biegli zajmowali się tym aspektem.

- Analiza logowań telefonów osób powiązanych z dwójką, która siedziała w samochodzie była przeprowadzona i rzuca pewne światło na przebieg wydarzeń - dodaje Golik.

Zobacz także: Zabójstwo dziennikarza TVN. Policja ma portret pamięciowy sprawcy

Odnalezienie męża kobiety to sprawa priorytetowa. Wiele wskazuje na to, że może się on ukrywać za granicą.

- Szukamy tego człowieka. Jego przesłuchanie to bardzo pilna i istotna sprawa w tym postępowaniu - kończy prokurator.

Zabójstwo dziennikarza TVN. Prokuratura i jej materiał

Prokuratura oprócz zeznań Eweliny Ż. i 36-letniego mężczyzny, który był świadkiem zdarzenia, ma również nagranie, na którym widać, jak doszło do zbrodni, portret pamięciowy osoby, która miała dokonać zabójstwa, oraz nóż kuchenny, którym 50 razy wbito w ciało Pawła K. W sprawie zostanie powołany jeszcze jeden biegły. Zajmie się on badaniem wiarygodności zeznań 32-letniej kobiety.

- Ze względu na silne emocje jej zdolności do postrzegania i odtworzenia przebiegu wydarzeń mogły być zaburzone - mówi Cezary Golik, Prokurator Rejonowy w Chorzowie. 

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Brutalne morderstwo dziennikarza TVN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE