Zabójstwo dziennikarza TVN

i

Autor: Foto i reprodukcja SUPER EXPRESS Zabójstwo dziennikarza TVN

Morderstwo dziennikarza TVN: To ona była z Pawłem, gdy zabójca zadźgał go na śmierć

2022-03-30 11:12

Paweł K. (+29 l.) zginął straszną śmiercią. Nieznany sprawca zadał dziennikarzowi TVN wiele ciosów nożem. Koszmar na własne oczy widziała Ewelina Ż. (32 l.). Kobieta uciekła z rannym przyjacielem z miejsca zdarzenia. Zawiozła Pawła na pogotowie. Reanimacja nie przyniosła skutku. Dziennikarz zmarł. Ewelina przeżywa ten koszmar podwójnie. Jest bowiem kluczowym świadkiem. Śledczy przesłuchali ją już trzykrotnie. Kobieta musiała wracać do ciężkich chwil, jakie miały miejsce w Chorzowie w nocy z soboty na niedzielę (26/27 marca).

Zabójstwo dziennikarza TVN. Kim jest Ewelina Ż.?

To miał być romantyczny wieczór. W sobotę, 26 marca wieczorem Paweł i Ewelina, 32-letnia kobieta, zajmująca się na co dzień stylizacją brwi, byli na kolacji, a potem oglądali galę boksu w Będzinie. Następnie podjechali w okolice stadionu GKS Katowice. Tam doszło do ataku. Nieznany na ten moment napastnik zadał Pawłowi kilka ciosów, potem wyciągnął go z auta i dalej dźgał bez litości. Mężczyzna miał potem gonić także Ewelinę. Kobiecie jednak udało się wsiąść na miejsce dla kierowcy i uciec z miejsca zdarzenia. Ranny Paweł wczołgał się do auta, a jego partnerka dojechała wraz z nim przed budynek Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł mimo reanimacji. W sprawie zatrzymano 36-letniego mężczyznę, który miał pomagać w zbrodni, ale po przesłuchaniach został on wypuszczony. Na ten moment ma status świadka. To znajomy Eweliny i jej męża.

Zdjęcia Eweliny Ż. i Pawła K. znajdziecie w galerii poniżej.

Ewelina Ż. przesłuchiwana przez prokuraturę

32-letnia kobieta przeżywa koszmar na nowo. Musi bowiem odpowiadać na szczegółowa pytania dotyczącej tej sprawy. Kobieta wraca do chwil, które były dla niej ciężkim doświadczeniem. Śledczy chcą wiedzieć, co ma do powiedzenia w tej sprawie, jako kluczowy świadek. - Prokurator po raz kolejny przesłuchał kobietę, bezpośredniego świadka zdarzenia. Kobieta uszczegółowiła swoje dwie wcześniejsze relacje. Nie dostarczyła przełomowych informacji w tej sprawie. Kobieta nie rozpoznała sprawcy przestępstwa - mówił Cezary Golik, prokurator rejonowy w Chorzowie. Śledczy mają nagranie z miejsca zdarzenia i portret pamięciowy sprawcy. Czy uda się go złapać? Kluczowe mogą się okazać m.in. zeznania Eweliny.

Brutalne morderstwo dziennikarza TVN
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE