Michał Wiśniewski śpiewa i wygina się przed szpitalem w Rybniku. Co on tam wyprawia?! Mamy nagranie [WIDEO]

2020-12-04 17:33 bw
Michał Wiśniewski śpiewa i wygina się przed szpitalem w Rybniku. Co on tam wyprawia?! Mamy nagranie
Autor: Facebook; KS ROW Rybnik Michał Wiśniewski śpiewa i wygina się przed szpitalem w Rybniku. Co on tam wyprawia?! Mamy nagranie

Michał Wiśniewski, znany wokalista zespołu Ich Troje, pojawił się przed szpitalem w Rybniku. Złapał za mikrofon i zaczął śpiewać: "Powiedz, powiedz czemu...". Mieszkańcy byli zachwyceni! Okazało się, że to dokładnie zaplanowana akcja przez żużlowców z ROW Rybnik, której cel jest szczytny. Oprócz muzyków z Ich Troje, pojawił się też znany z Kabaretu Rak - Krzysztof Hanke. Zobaczcie zdjęcia i wideo!

Michał Wiśniewski przed szpitalem w Rybniku. Tańczył i śpiewał dla pacjentów

Żużlowe mikołajki to inicjatywa klubu sportowego KS ROW Rybnik, który do występu przed miejskim szpitalem zaprosił Michała Wiśniewskiego z grupy Ich Troje! Pojawił się także znany z Kabaretu Rak - Krzysztof Hanke. Czerwonowłosy gwiazdor śpiewał i tańczył dla pacjentów szpitala, wykonując swoje największe hity z czasów świetności Ich Troje. To urozmaicenie corocznej akcji ROW Rybnik, w ramach której działacze i zawodnicy obdarowują najmłodszych pacjentów prezentami. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, nie było to możliwe. Wtedy organizatorzy wpadli na pomysł zorganizowania koncertu, co miało miejsce w piątek, 4 grudnia, po godz. 15:00. Dali prawdziwy popis! Zobaczcie nagranie wideo z tego wydarzenia. 

Michał Wiśniewski przed szpitalem w Rybniku. W oknach pacjenci oraz medycy

Koncertu słuchali lekarze, pielęgniarki, salowe i inni medycy oraz oczywiście pacjenci, którzy pojawili się w oknach szpitala. Co istotne, artyści zagrali zupełnie za darmo, co potwierdza Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik. - Bardzo im dziękujemy za ten gest - powiedział. Oprócz koncertu, organizatorzy przywieźli do rybnickiego szpitala również 2,5 tona jabłek. Dlaczego akurat to? - W tym roku z powodu ograniczeń sanitarnych nie mogliśmy przyjąć tradycyjnych paczek mikołajkowych. Jabłka natomiast możemy przyjąć i zastosować w każdym rodzaju diety. Zdrowa żywność to bardzo dobry i praktyczny upominek – tłumaczy Michał Sieroń, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, cytowany przez portal rybnik.com.pl. 

Otwarcie kolejnego odcinka południowej obwodnicy Gliwic