Tarnowskie Góry: Pies do zadań specjalnych! Otok wesprze policjantów w akcji! [ZDJĘCIA,WIDEO]

2020-12-04 14:56 Rafał Strzelec kaz

Nowy pies w komendzie w Tarnowskich Górach! Zwie się Otok, ma dwa lata i jest owczarkiem niemieckim. Mało tego, uwielbia swego pana. Jak zobaczycie na poniższych patrzy na swojego pana z miłością w oczach. Przekonajcie się sami.

Otok wspólnie ze swoim opiekunem, starszym sierżantem Kamilem Kubicą, ukończyli sześciotygodniowe szkolenie i mogą już wspólnie patrolować miasto. - Kiedy przyjechałem z nim do domu, rodzina witała psa. Byli bardzo zadowoleni, że zamieszka z nami. Jesteśmy teraz już takimi papużkami nierozłączkami. Pies przebywa na stałe u mnie za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji. Stworzyłem mu specjalne warunki, no i ponadto przewożę go do pracy w własnym pojeździe - mówi w rozmowie z nami tarnogórski policjant. 

Wybuch gazu w Szczyrku. Zginęło 8 osób. Słowa pani Marii łamią serce. "Ja wciąż czekam..."

- Przygotowujemy się do służby i wychodzimy na ulice razem. A po służbie wspólne spacery, posiłki i zabawa. To szczeniak, który ma mnóstwo energii, więc bardzo dobrze jesteśmy dobrani. Ja też mam strasznie dużo energii. Mówią, że zwierze dopasowuje się do właściciela – ze śmiechem dodaje starszy sierżant Kamil Kubica.

Bielsko-Biała. PIĘKNY GEST komendanta! Ruszył na pomoc samotnej seniorce

Otok na co dzień będzie wykorzystywany w służbie do patrolowania ulic Tarnowskich Gór, ale nie tylko - wraz ze swoim panem będą angażowani do służb na terenie całego województwa. Będzie również brał udział w zabezpieczeniu różnego rodzaju imprez masowych. Został także przeszkolony w zakresie tropienia śladów ludzkich. Otok pomoże w poszukiwaniu przestepsów i osób zaginionych.

Otok to drugi pies w tarnogórskiej Komendzie Policji. Pierwszy został przeszkolony do wykrywania narkotyków.

Pies do zadań specjalnych tarnogórskiej policji